RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

To znowu ja!

toznowuja

Pozdrawiam z Londynu wszystkich Raciborzan, patriotów i tych żądnych wielkiego świata. Jak co roku czekamy na Święta i jak co roku trwa gorączka bukowania biletów. Wszyscy wkoło rozmawiają tylko o tym, co będzie w grudniu, że Polska, że Rodzina i może nawet śnieg, a wszystko to takie Polskie, Swojskie, Domowe!!! My spędzimy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w naszym angielskim domu; pojawiła się odrobina goryczy, bo rodzice tam na Słowackiego, Brat na Szczęśliwej i raciborski Rynek 1400 km od nas ale trudno, jest projekt, który trzeba wykonać i nadszedł czas poświęceń. To chyba jedyny miesiąc w roku kiedy jesteśmy tak bardzo sentymentalni i nawet po 9 latach na obczyźnie stać nas jeszcze na patriotyzm. Mamy już choinkę, bo przecież tutaj szał świąteczny rozpoczyna się już w październiku, a kolacja wigilijna będzie dokładnie taka jak u mamy, tradycja była, jest i już w nas pozostanie. Po tylu latach wciąż nie mogę się przekonać do indyka, puddingu, czy tradycyjnego angielskiego christmas cake. Z myślą o was uwiecznię te "angielskie Święta" na zdjęciach i przygotuje dla was specjalną galerię, aby przybliżyć Wam troszeczkę nasze życie tutaj! Tymczasem życzę wam pełnych parą przygotowań do Świąt oraz dużo, dużo śniegu - wtedy to są Święta, co?!

Ewa Melnarowicz-Skalecka

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl