RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Klaudyna Malinowska

Klaudyna Malinowska

Licząca 23 lata Klaudyna Malinowska jest najmłodszą laureatką tegorocznej nagrody Prezydenta dla wyróżniających się animatorów kultury. W rozwój życia kulturalnego Raciborza jest zaangażowana od pierwszych lat nauki w liceum. Drogę artysty i animatora kultury zaczynała od występów na scenie teatru alternatywnego Teatraedr pod wodzą Grażyny Tabor. Dziś jest członkiem zarządu Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK i dyrektorem generalnym III Raciborskiego Festiwalu Sztuki "Ciało. Duch. Miasto", który stał się prestiżowym, międzynarodowym przeglądem site specific art.

W przestrzeni publicznej naszego miasta najczęściej można ją spotkać pędzącą na rowerze, zawsze z konkretnym zadaniem do wykonania. Oprócz podróży rowerowych uwielbia autostopowe - korzystając ze środka transportu jakim jest uprzejmość kierowców samochodów osobowych i ciężarowych zwiedziła Niemcy, Francję, Hiszpanię, kraje Beneluksu, Austrię, Czechy, Włochy i naturalnie całą Polskę. Fascynacja sztuką daje jej siły do podróżowania i uczestnictwa w wielu festiwalach w Polsce i Europie w roli widza oraz artysty. Kocha podróżować, ale bardzo lubi również wracać do Raciborza. A właściwie do ludzi, którzy w Raciborzu mieszkają. Bardzo często można ją spotkać w Pubie Koniec Świata, gdzie znajduje przyjemność w dawaniu ludziom motywacji do zabawy, podając rozmaite drinki.

Jest osobą o otwartym umyśle i osobowości. Wewnętrznej harmonii szuka w codziennym rozwijaniu siebie i naprawianiu świata. Otwarcie mówi o potrzebie tolerancji wobec osób o orientacji homoseksualnej. Jest typem nowoczesnej kobiety, dążącej do samorozwoju i samorealizacji, która poprzez swoje zachowanie i działalność stara się przełamywać stereotypy i schematy myślowe współczesnej kultury. Jest także ekolożką i wegetarianką - w domu i pracy segreguje śmieci i od ponad dziesięciu lat nie je zwierząt. W przyszłości planuje zostać trenerem rozwoju osobowego i podróżować po całym świecie, odwiedzając co jakiś czas rodzinne miasto.

Opracował: Piotr Dominiak

Galeria zdjęć

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl