RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Ilu mieszkańców mieszka bez wody?

wc

Interpelacja - interwencja radnego RSS Nasze Miasto - Dawida Wacławczyka złożona w związku z publikacją artykułu "Racibórz. Ludzie odcięci od wody załatwiają się na trawnikach" autorstwa dziennikarza społecznego - Pani Barbary Krzykały na portalu www.wiadomosci24.pl

.

.

.

Racibórz, 2012-03-30

  Szanowny Pan

Mirosław Lenk

Prezydent Miasta Racibórz

 INTERPELACJA W związku z lekturą artykułu „Racibórz. Ludzie odcięci od wody załatwiają się na trawnikach”, który został zamieszczony na ogólnopolskim portalu www.wiadomosci24.pl, proszę o zainteresowanie przedstawionym w nim problemem i odpowiedź na poniższe pytania: 1. Jaką skalę ma poruszony w artykule problem tj. jaka ilość mieszkań w Raciborzu jest obecnie odcięta od wody w skutek nie płacenia rachunków? 2. Jak kształtuje się ten problem w czasie tj. ile mieszkań zostało odciętych od dostępu do bieżącej wody (bez względu na okres odłączenia) w latach 2008 - 2011? 3. Czy ilość mieszkań odcinanych od dostępu do wody wzrosła w Pana opinii w sposób znaczący w związku z dużymi podwyżkami cen wody i ścieków, które miały miejsce po wykonaniu pełnej kanalizacji Miasta Racibórz w niedawnej przeszłości? 4. Czy Przedsiębiorstwo Komunalne i MZB - oceniają przedstawiony w artykule problem jako rzeczywisty? Czy służby te natrafiają na ślady fekaliów oraz stają przed koniecznością ich sprzątania z okolic raciborskich śmietników, podwórek, trawników? Czy administratorzy zgłaszają podległym Panu służbom problem zatykania się kanalizacji w budynkach, gdzie znajdują się mieszkania z odciętą wodą? 5. Czy na terenie Raciborza / śródmieścia funkcjonuje miejsce otwarte przez całą dobę, w którym mieszkańcy, którym została odcięta woda w mieszkaniu – mogą w godnych warunkach skorzystać z toalety i ew. prysznica?   Chciałbym dodać, iż w pełni rozumiem to, że gmina powinna domagać się od mieszkańców płacenia rachunków za wykonane usługi i dostarczone media. Rozumiem też drastyczną konieczność odcinania wody tym, którzy notorycznie uchylają się od płacenia za nią – nawet pomimo tego, że woda i ścieki są w Raciborzu bardzo drogie. Nie mniej jednak problemu przedstawionego w artykule – jeżeli jest to problem rzeczywisty - nie sposób nie zauważyć, gdyż w pewnym zakresie dotyczy on kwestii godności ludzkiej.

Z poważaniem:

Dawid Wacławczyk

RSS Nasze Miasto

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl