RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Ludzie pomóżcie, doradźcie co robić!

Przy moim osiedlu jakiś czas temu w samym centrum całkiem sympatycznej łączki postawiono ogrodzenie (takie zielone), w środku dwa podajniki na woreczki ze zbiornikami na ich (tych woreczków) zawartość i dwa znaki informacyjne z napisem "TOALETA DLA PSÓW". Jest też solidna klamka w furtce i całe szczęście jeszcze nikt jej nie ukradł.

Mam jednak problem: bardzo bym chciał, żeby mój pies jak każdy cywilizowany pies robił kupę w toalecie przeznaczonej m.in. dla niego, a on jakoś nigdy nie chce. I zbieram te psie kupy niemalże spod klatki schodowej, wykorzystując do tego stare worki po zakupach spożywczych, albo te, cichaczem podebrane z psiej toalety. Wiem, że pan prezydent znalazł już 20 tysięcy złotych na wybudowanie tego wspaniałego obiektu podpatrzonego tuż pod Sagrada Familia w Barcelonie (nie wiem tylko czy raciborska analogia ma się bardziej do Kościoła pw. Matki Bożej, czy gimnazjum nr 3), może znalazłby jeszcze kolejne 20 tys. na godziny pracy dla psiego psychologa, który wytłumaczyłby mojemu pupilowi, że kupę należy robić za ogrodzeniem, a nie przed! Zresztą mógłbym zorganizować całą grupę psich abnegatów, bo pupile moich sąsiadów mają ten sam problem.

Błagam pomóżcie, poradźcie co mam robić! Zwracać się z prośbą o ten dodatkowy wydatek w budżecie? A w ogóle, jak myślicie, czy wynoszenie woreczków poza ogrodzenie psiej toalety jest legalne? A wrzucanie już zapełnionych worków do zwykłych koszy na śmieci? Nie chcę być przestępcą!

Ps. Jedna tylko myśl jeszcze nie daje mi spokoju, czy za cenę postawienia ogrodzenia w środku ogromnej łąki nie można było kupić przynajmniej jednego (jeśli nie więcej) podajników, po to by postawić je m.in. gdzieś bliżej naszych bloków? Tak się tylko zastanawiam... Pozdrawiam uniżenie i czekam na podpowiedzi.

Michał Fita

Liczba komentarzy: 1

»

  1. In Ratibor ist nichts zu tun

    autor: Smuteczek — 27 lutego 2014 - 08:15

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl