RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Jakub Michalak

Michalak

Dossier - Jakub Michalak

data urodzenia 28 kwietnia 1980 r.
zawód wyuczony Politechnika Opolska, Kierunek: Zarządzanie i Marketing / Europejskie Systemy Zarządzania Administracją Publiczną,
Universita Roma Tre, Kierunek: Economia e commercio - studia magisterskie
aktualne zajęcie Sales & Marketing Manager East Europe we włoskiej firmie Albini&Fontanot
e-mail jakubmichalak@gmail.com
Gadu-Gadu 2483814

Urodziłem się w 1980 roku w pobliskim Kietrzu. Bardzo szybko zamieszkałem w Raciborzu więc praktycznie dzieciństwo wspominam już jako tutejsze przygody podwórkowe.

Ukończyłem Zespół Szkół Ekonomicznych i wyruszyłem na studia na Opolskiej Politechnice - Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Część moich studiów odbyłem w ciepłym i niesamowicie pięknym Rzymie, skąd mój wielki sentyment do Italii. W trakcie studiów parałem się wieloma różnymi zajęciami. Między innymi grałem w siatkówkę w miejscowym KS Rafako (II liga). Miałem też okazję pracować za wielką wodą (Virginia Beach oraz Chicago). Zawsze jednak ciągnęło mnie do rodzinnego miasta.

Niezwłocznie po obronie podjąłem pracę w naszym raciborskim magistracie lecz nie zagrzałem tam długo miejsca. W tym samym czasie ożeniłem się z moją Pauliną. Teraz mamy już ze sobą owoce tej miłości - małego Franka i jeszcze mniejszą Tosie :)

Obecnie pracuję na kontrakcie managerskim dla zachodniej firmy produkującej elementy dla branży budowlanej, jako International Sales Representative. Praca daje mi dużą satysfakcję i możliwość rozwoju osobistego. Nie oceniona jest też możliwość oglądania i poznawania wielu innych krajów, mentalności ludzi oraz rzeczywistości w jakiej żyją. Za każdym razem jednak z wielką przyjemnością wracam do domu w Raciborzu, gdzie od zawsze chciałem zagrzać miejsce na całe życie...

Galeria zdjęć