RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Dawid Wacławczyk

Dossier - Dawid Wacławczyk

data urodzenia 29 grudnia 1979 r.
zawód wyuczony
mgr turystyki
aktualne zajęcie współwłaściciel Przystanku Kulturalnego KONIEC ŚWIATA oraz Biura Podróży ORINOKO
znany działacz społeczny, radny miejski VI kadencji
e-mail dawid@rac.pl
tel. kom. 502557238
Gadu-Gadu 1785941
strona www

www.orinoko.pl

www.rosynant.pl

Młody przedsiębiorca i aktywny społecznik, organizator wielu imprez, projektów i przedsięwzięć z pogranicza sztuki, kultury, podróży i życia społecznego. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT; niestrudzony budowniczy społeczeństwa obywatelskiego (był pierwszym przewodniczącym Raciborskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych), właściciel Przystanku Kulturalnego „KONIEC ŚWIATA i biura podróży ORINOKO. Raciborzanom znany jako pilot wycieczek i przewodnik górski (członek elitarnego SKPG HARNASIE – nr blachy przewodnickiej - 366); niezależny dziennikarz współpracujący z największymi w Polsce magazynami studenckimi. Bystry obserwator, chłodny analityk, asertywny (aczkolwiek kulturalny) krytyk, zawsze skory do pomocy i zaangażowania w ciekawe pomysły, projekty i akcje.

Powód zainteresowania polityką:

Polityka samorządowa zainteresowała mnie w ciągu kilku ostatnich lat. Stało się to dzięki doświadczeniu zdobytemu przy współpracy z samorządem gminnym i powiatowym, które nabyłem jako prezes GRUPY ROSYNANT, później przewodniczący RKOP, w końcu jako przedsiębiorca.

Nie bez znaczenia pozostaje też wnikliwa obserwacja prac, działań i postaw zarządu, rady jak i samych radnych miasta i powiatu kilku ostatnich kadencji. Jako aktywny obywatel, a dodatkowo człowiek oddany sprawom takim jak autentyczna budowa demokracji i społeczeństwa obywatelskiego dostrzegłem i zrozumiałem jak wiele zależy od polityki samorządowej. Co prawda nie ma ona wpływu na zjawiska globalne, ale może za to bardzo wiele zmienić w naszym najbliższym otoczeniu – bloku, podwórku, mieście, powiecie czy regionie. Prowadzona mądrze, odważnie i z wizją – może rozkręcić miasto gospodarczo, kulturalnie i mentalnie – mając pozytywny i realny wpływ na życie każdego z nas. Prowadzona na ślepo, przypadkowo, nierozważnie i małostkowo – może wyrządzić nam wiele złego, o czym niestety przekonywałem się także na własnej skórze. Dlatego jej jakość, poziom merytoryczny, kultura, dynamika działania oraz zgodność z przejrzystymi zasadami demokracji oraz etyki jest niezmiernie ważne.

Jako członek RSS „Nasze Miasto” chcę starać się wnieść swój wkład w to, by poziom polityki w Raciborzu i powiecie raciborskim wzrastał, zarówno poprzez ewentualne kandydowanie w wyborach samorządowych, jak i służenie swoją radą i pomocą innym działaczom samorządowym – także tym, którzy związani są z innymi ugrupowaniami czy partiami politycznymi.

Pasje życiowe i hobby:

Podróże, przewodnictwo, kultura i sztuka niezależna

Galeria zdjęć