RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Rafał Lazar

lazar

Dossier - Rafał Lazar

data urodzenia 19 kwietnia 1976 r.
zawód wyuczony mgr teologii
aktualne zajęcie nauczyciel i wychowawca, radny powiatowy IV kadencji
tel. kom. 503429628
e-mail

rafallazar@interia.pl

r.lazar@nam-raciborz.pl

Nazywam się Rafał Lazar. Urodziłem się 19 kwietnia 1976 roku w Raciborzu, jako pierwszy syn z trojga dzieci Ryszarda i Adelajdy. Wychowywałem się i uczyłem wśród Was, w Raciborzu, mieszkając przy ul. Dworskiej, gdzie do dziś mieszkają moi rodzice i brat.
Od jedenastu lat jestem szczęśliwie żonaty. Z małżonką Małgorzatą mamy czwórkę wspaniałych dzieciaków: dziesięcioletnią Magdalenę, ośmioletniego Dominika, sześcioletnią Kamilę i czteroletnią Laurę. Przez siedem lat mieszkaliśmy przy ulicy Zamoyskiego w Raciborzu, natomiast teraz od trzech lat mieszkamy w Kornowacu, w powiecie raciborskim.
W 2002 roku ukończyłem teologię na Uniwersytecie Opolskim w Opolu, uzyskując tytuł magistra teologii. Dwa lata później również na tymże uniwersytecie ukończyłem studia podyplomowe z historii. W 2007 roku zaś ukończyłem studia z Pedagogiki Specjalnej w zakresie Profilaktyki i Resocjalizacji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Natomiast w 2008 roku ukończyłem Filologię Polską również na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie jestem na ostatnim semestrze studiów podyplomowych Zarządzanie Placówkami Oświatowymi w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Od października tegoż roku rozpocząłem szósty kierunek na studiach podyplomowych z Pedagogiki Specjalnej w zakresie Oligofrenopedagogiki z Pedagogiką Wspierającą.
Od jedenastu lat pracuję w raciborskich placówkach. Obecnie pracuję jako katecheta w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu, oraz w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu jako nauczyciel religii, historii, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Mam również zajęcia religii w trzech raciborskich przedszkolach: Przedszkolu nr 14, Przedszkolu nr 15 i Przedszkolu nr 20.
W obecnych wyborach samorządowych mam przyjemność wystartować do Rady Powiatu z ramienia RSS NASZE MIASTO. Wiem, że to dobra decyzja, ponieważ działają tam ludzie przedsiębiorczy, uczciwi i godni zaufania, którzy zabiegają i ciągle, póki sił starczy, będą zabiegać o dobro Naszego Miasta i Regionu.
Osobiście pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich sił i starań, wykorzystując swoje doświadczenie pedagogiczne i życiowe, żeby w Naszym Mieście i Powiecie żyło się lepiej.
Dlatego drodzy Państwo liczę na Państwa głos.