RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Leon Fiołka

fiołka

Urodziłem się 22.09.1949. w Raciborzu-Brzeziu,

Od lutego jestem emeryt, a poprzednio byłem długoletni pracownik ZEW/SGL, gdzie zarządzałem remontami, inwestycjami, gospodarką energetyczną oraz środami trwałymi firmy. Jestem ojcem trzech córek – Beaty, Oliwi i Patrycji. Lubię podróże, narty i pływanie oraz prace przy swojej posesji.

Ukończyłem Liceum Ogólnokształcące im. J.Kasprowicza w Raciborzu oraz Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyłem podyplomowe studia z zakresu zarządzania i organizacji oraz w Warszawie szkolenie, z egzaminem państwowym, na członka rad nadzorczych spółek prawa handlowego .

Zakończyłem pracę zawodowa i działanie na rzecz firmy. Przyszedł czas, aby wykorzystać swoja wiedzę, nabyte umiejętności oraz doświadczenie na rzecz regionu, z który jestem związany od pokoleń. Nigdy nie pociągały mnie partie polityczne i nigdy do nich nie należałem. Działałem natomiast w organizacjach technicznych i stowarzyszeniach zawodowych, które były mi zawsze bardzo bliskie. Przynależność do RSS NaM uważam za kontynuację moich poprzednich działań, lecz tym razem na rzecz społeczności lokalnej. Współpraca „seniora” z młodym pokoleniem to możliwość powiązania młodości, nowych możliwości, nowych technik oraz otwartości na świat z doświadczeniem i nabytą praktyką dla dobra oraz przyszłości naszego regionu.

Kontakt z radnym powiatowym NaM:

tel. kom. 609900143

e-mail: leon.fiolka@gmail.com