RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Zastrzeżenia do RRDPP

Radni miejscy na ostatniej sesji uchwałą przyjęli nowelizacje regulaminu Raciborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. To nowe ciało w polskim systemie prawnym oraz pejzażu lokalnych instytucji publiczno - społecznych. Piotr Dominiak wniósł swoje zastrzeżenia w sprawie trybu powoływania członków RRDPP. Według radnego w regulaminie brak szczegółowych zapisów precyzujących kryteria doboru członków rady. Może rodzić to trudności gdy z jednej "branży" działalności społecznej zgłoszonych zostanie kilku kandydatów - jakimi kryteriami będzie się kierował wtedy pan prezydent powołując tego, a nie innego człowieka? - dopytywał radny NaM. Będziemy wtedy mieli do czynienia ze zbyt dużą pozaregulaminową uznaniowością w tej sprawie. Prezydent podzielił wątpliwości radnego choć jednocześnie poprosił by ewentualne korekty w przedmiotowej uchwale zostawić na przyszłość, kiedy regulamin będzie mógł rzeczywiście zafunkcjonować, gdy taka rada powstanie.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl