RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Zamiast felietonu

Kilkanaście dni temu Wisława Szymborska, noblistka, przesłała za pośrednictwem sekretarza osobistego, Michała Rusinka, do posła Janusza Palikota SMS-a o treści: Uwielbiam Pana. Tak twierdzi adresat. Jeśli to prawda, kompas strzegący dotąd wielkich poetów przed hańbą zamienił się na igły z maszynerią ruletki. Oto mój komentarz, na jaką ten znamienny fakt zasługuje.

PONIŻENIE

pewna poważna poetka posiadająca potężną pozycję
przysiółku pod parszywym psem
próbująca przymrożonego piany pełnego piwa
powodowana piekielnym podziwem
posłała przez posłańca posłowi p.
pięknie przycięte i podpisane pismo

uwielbiam Pana

potrzeba pomocy politykowi pragnącemu poklasku
panków i paniuś prawdopodobnie przeszkolonych perwersyjnie
ponadto przywracającego podłymi pyskówkami
prawa państwa pogardy
poskutkowało potwornym pogromem podstaw przyzwoitości
prawie potopem potrzebnych Polakom pierwiastków
poezji

potem
po pracy poniżej poziomu
po prawie pustym pychą podlanym piecu
pozornie pełnym porównań i przenośni
pisanych pod publiczkę
pozostanie

proch

mr

Liczba komentarzy: 1

»

 1. Panie Marku, bardzo Pana szanuję.. Nie rozumiem tylko po co Nam wielka polityka na tej stronie..? Po co kąśliwe uwagi pod adresem Palikota..? Po co to Nam, Raciborzanom? Czy przez to będzie w mieście lepsza infrstruktura, opieke medyczna, oferta kulturalna?

  PS Dla jasności… PIS to zupełnie nie moja bajka. Wielbicielem PO też nie jestem! Popieram za to Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, które uchroniły by nas przed wPISaniem się w ten zabawny POdział. Polecam stronę- http://www.jow.pl

  autor: emigrant — 17 września 2010 - 02:02

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl