RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Zaległe z poprzedniej kadencji

Często o załatwienie nawet najdrobniejszych spraw radni muszą w magistracie zabiegać wiele razy, przy czym ilość złożonych interpelacji czy częste monitowanie w danej sprawie wcale nie musi przynieść oczekiwanych rezultatów. Tym bardziej gdy się jest radnym siedzącym po niewłaściwej stronie Sali Kolumnowej Urzędu Miasta. O sprawach zaległych z poprzedniej kadencji przypomniał prezydentowi na ostatniej sesji radny Robert Myśliwy.

Primo: Proszę o zamontowanie lustra na ulicy Słowackiego obok pawilonu spożywczego PSS Społem naprzeciw placu parkingowego należącego do SM „Nowoczesna”. Wyjazd z parkingu, szczególnie w lewo z koniecznością przecięcia prawego pasa drogi, jest utrudniony, bowiem widoczność w tym miejscu ogranicza gęsty i dojrzały drzewostan leszczyny tureckiej rosnącej na poboczu w pasie drogowym. Miało tu miejsce kilka, na szczęście drobnych kolizji, których sam byłem świadkiem. Jak się wydaje lustro to najtańszy i mniej „bolesny” niż wycinka drzew sposób rozwiązania tego problemu. Apeluję o nie od czterech lat – kończył tę część interpelacji radny RSS Nasze Miasto.

Secundo: Analogiczna sytuacja występuje przy wlocie ulicy Jeziorowej w Kościuszki. Nieopodal wznoszone jest „Osiedle przy fontannach”. Za kilka miesięcy w związku z tym ulica Jeziorowa powinna być użytkowana znacznie częściej, niż to ma miejsce dziś. Stąd konieczność poprawienia widoczności oraz warunków włączania się do ruchu pojazdom wjeżdżającym w nierzadko zatłoczoną ulicę Kościuszki od strony parku Roth. Będę wdzięczny za pochylenie się nad tym problemem – zwrócił się do prezydenta radny NaM.

Tertio: Ostatnia sprawa zaległa dotyczy wyłączenia z możliwości parkowania dziesięciu metrów chodnika przy przejściu dla pieszych obok parku im. Miasta Roth, naprzeciw „Apteki pod Różami”. Jej klienci często parkują obok pasów, zasłaniając widoczność na przejściu, które jest niebezpieczne, bo usytuowane na lekkim łuku. Przypomnę, że to trasa spacerowa dla rodziców z małymi dziećmi, które korzystają tłumnie z placu zabaw w centralnej części parku. W ostatnich latach na skrzyżowaniu z ulicą Lwowską zdarzyło się kilka potrąceń. Pan Prezydent rok temu obiecał w tym miejscu kwietniki – pisała o tym lokalna prasa. Kilka miesięcy temu na komisji gospodarki monitowałem w tej sprawie. Odpowiedź brzmiała, że prezydent dotąd nie miał czasu zająć się tym tematem – i ja to rozumiem. Rzecz jednak dotyczy bezpieczeństwa mieszkańców a wspomniana interpelacja była wynikiem moich bezpośrednich rozmów z nimi. Przed nami wiosna – przejście to będzie bardziej uczęszczane. Na sali jest pan prezes Kowalewski, dlatego proszę już nie obiecywać, tylko załatwić tę sprawę, bo nie wymaga to ani specjalnego wysiłku, ani wielkich nakładów finansowych. Dziękuję.

Czytaj także:


»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl