RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Władza chce nam zaserwować drogowy koszmar na Dębiczu!?

CCF20110506_00000

Radny powiatowy Leon Fiołka, z ramienia Naszego Miasta, wraz z mieszkańcami dzielnicy Brzezie od kilku miesięcy walczy o ocalenie rozsądku. Władze miasta zaś nie odpowiadają na pisma, co chwilę sobie przeczą, zasłaniają się spychaniem sprawy na urzędy wojewódzkie, równocześnie lekceważą istniejące projekty i nie potrafią się porozumieć ze Starostwem... Sytuacja grozi jednak w najbliższej perspektywie drogowym koszmarem na Dębiczu. Wiceprezydent Krzyżek proponuje wybudowanie jakiegoś kuriozalnego mostu nad przejazdem kolejowym na Dębiczu i rozszerzenie obecnej drogi w kierunku Rybnika do czteropasmowej. Sparaliżuje to kompletnie całą dzielnicę, zakłady pracy utracą możliwość dojazdu ciężkiego transportu, bowiem trasa nie będzie uwzględniała dróg dzielnicowych. Nastąpić będą musiały wyburzenia domów. Tymczasem gmina Kornowac i kolejne w stronę Rybnika, realizują rozwiązanie najrozsądniejsze i wcale nie droższe - czyli nową czteropasmową drogę, zupełnie odrębną od tej obecnie funkcjonującej. Rzecz wiąże się z drogą ekspresową Pszczyna-Rybnik-Opole. Poniżej zobacz jeden z listów mieszkańców Brzezia wyjaśniajacy po części ogromne zamieszanie. Kolejne kroki naszych radnych w przygotowaniu. Równocześnie zaczęliśmy zbiórkę podpisów pod petycją oprotestowującą te przypadkowe i nierozsądne działania w obrębie gminy Racibórz, co gorsza zawinione nie przez urzędy z Katowic czy Warszawy, ale ten nasz miejski...Liczba komentarzy: 1

»

 1. Nic dodać… nic ująć…
  Nie ma jak „dorównać” Rybnikowi w rozwoju…..
  …. a może po co stwarzać sąsiadom konkurencję?

  autor: Mesyo — 6 maja 2011 - 23:24

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl