RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Interpelacja w sprawie miejskiego systemu informacji SMS-owej

Interpelacja Dawida Wacławczyka w sprawie uruchomienia miejskiego serwisu SMS-owego o imprezach kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

Szanowny Panie Prezydencie! Jednym z problemów raciborskiej kultury (a także rozrywki i sportu) jest notoryczny kłopot z reklamą i promocją imprez. Z tym, że informacja o tychże imprezach nie dociera, lub w zbyt małym stopniu dociera do potencjalnych odbiorców. To jak wiadomo skutkuje słabą frekwencją i często słabymi wynikami finansowymi organizowanych imprez.

Niedostateczna promocja imprez to problem stały, który będzie nam towarzyszył zawsze, gdyż świat ciągle idzie do przodu, ludzie mają coraz mniej czasu i żadne podjęte kroki nigdy nie będą wystarczające i ostateczne. W tym zakresie trzeba po prostu stałego rozwoju i dynamicznego reagowania na zmieniającą się rzeczywistość.

Jednym z takich działań może być uruchomienie nowego narzędzia - miejskiego serwisu SMS-owego informującego zainteresowanych mieszkańców o imprezach kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

System taki działa już w wielu innych miastach Polski. Najbliżej nas – w Chorzowie (gdzie prowadzi go UM) i Katowicach, gdzie zajmuje się tym podmiot prywatny, w ramach akcji „Rozkręcamy Katowice”.

Działanie takiego systemu jest bardzo proste: zainteresowani mieszkańcy albo turyści wysyłają jednego sms-a uruchamiającego bezpłatną usługę, dzięki której są stale powiadamiani o imprezach wybranego typu odbywających się w mieście.

Jestem pewny, że w dzisiejszych czasach rozwiązania techniczne nie są żadnym problemem. Można tu zresztą skorzystać z doświadczeń sąsiadów z Chorzowa, gdzie system ten działa już od dwóch lat. Kwestia redakcji newsów i zbierania informacji z różnych jednostek i organizacji jest już rozwiązana dzięki działaniom pracowników Raciborskiego Centrum Informacji, którzy stale redagują comiesięczny informator drukowany w informatorze miejskim. Pozostaje więc tylko kwestia woli, znalezienia informacji i rozpoznania kwestii technicznych oraz finansowych. Wydaje się jednak, że reklama trafiająca bezpośrednio do konkretnych, zainteresowanych danym typem imprez osób to ruch, w który warto zainwestować. Skuteczność takiej reklamy jest bardzo wysoka. W działanie takiego serwisu można z pewnością zaangażować także sponsorów i sektor prywatny, co udało się w Katowicach.

Z poważaniem:

Dawid Wacławczyk

RSS Nasze Miasto

 

CZYTAJ RELACJE W MEDIACH:
Radny chce kusić sms-em

O meczu lub koncercie powiadomią sms-em

Liczba komentarzy: 1

»

  1. tak, to świetna rzecz, działa to też na przykład w Nysie.

    autor: Leszek Sz. — 31 marca 2011 - 16:08

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl