RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

W naszym uniwersytecie o Kolei Transsyberyjskiej

kolejSerdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Społecznego Uniwersytetu NaM-owskiego, która odbędzie się 19 czerwca 2012 r. (wtorek) o godz. 18.00. w Galerii za Szafą na Końcu Świata.Tym razem radny powiatowy Leon Fiołka opowie o swojej podróży koleją transsyberyjską. Podróż Koleją Transsyberyjską dla wielu stanowi prawdziwe wyzwanie, a dla większości ludzi jest niezapomnianą przygodą. Przejazd tym najdłuższym na świecie szlakiem kolejowym wiedzie przez tereny Europy Wsch., południową Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię i północne Chiny. Prace nad budową kolei rozpoczęły się w drugiej połowie XIX wieku, a zakończyły w trakcie trwania pierwszej wojny światowej – w 1916 roku. W skład całej linii kolejowej wchodzą trzy szlaki: transsyberyjski, transmandżurski i transmongolski. Na ich trasie leżą jedne z najpiękniejszych i najbardziej reprezentatywnych miast Rosji, m.in: Moskwa, Riazań, Samara, Czelabińsk, Omsk, Nowosybirsk, Krasnojarsk, Irkuck i Władywostok. Linia transsyberyjska, której długość wynosi ponad 9 tysięcy km, wiedzie z Moskwy do Władywostoku i przekracza osiem stref czasowych. Ekskursja Koleją Transsyberyjską pozwala na poznawanie nowych możliwości własnego organizmu, mierzącego się ze zmieniającymi się jak w kalejdoskopie temperaturami i o wiele surowszą niż polska przyrodą. Sama linia kolejowa to skuteczny środek transportu, który na dodatek ogrywa ogromną rolę w gospodarce kraju, ale również naoczne świadectwo niegdysiejszej potęgi imperium rosyjskiego. Dodatkowo krajobraz, rozpościerający się za oknem pociągu, stanowi istną malowniczą mozaikę.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl