RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Twoja firma. Instrukcja obsługi

O wydanie bezpłatnego poradnika pod roboczym tytułem Jak założyć firmę? Krok po kroku przeznaczonego dla osób, które w Raciborzu chcą otworzyć własną działalność gospodarczą, apelował na sesji rady miasta Robert Myśliwy. Radny NaM przypomniał czasy, gdy wydział promocji UM mieścił się w RCI na ul. Długiej pod arkadami, gdzie można było otrzymać teczkę ze wszystkimi niezbędnymi do założenia firmy formularzami czy wzorami dokumentów. Taki poradnik to dobra inwestycja w rozwój przedsiębiorczości - przekonywał.

Sam skorzystałem z uprzejmości pracowników wydziału promocji, gdy parę lat temu zakładałem swoją pierwszą działalność gospodarczą - wspominał radny. Wiele osób dziś nie wie, od czego zacząć. Nie mają pojęcia, co załatwia się w urzędzie miasta, co w skarbówce, w ZUS-ie czy GUS-ie. Jakie dokumenty trzeba przedłożyć w banku, by otworzyć firmowe konto? Jaką wybrać formę opodatkowania? Co to jest PKD? Ludzie nie znają adresów, godzin otwarcia właściwych instytucji, które należy odwiedzić, by założyć własny business. Dziś wspomnianą przeze mnie teczkę zastępują znajomi, którzy prowadzą już działalność na własny rachunek i mogą  podzielić się elementarnym know-how w tym zakresie. Wiem, bo sam pomagałem kilku osobom.

Zainwestowanie gminnych funduszy w gratisowy poradnik dla początkujących przedsiębiorców to zdaniem radnego lepsza inwestycja niż wydanie kolejnego kalendarza z miejscową fauną lub florą.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl