RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Tomek zaprasza: góry w środku tygodnia!

Obraz 038

Normalny człowiek w weekend odpoczywa, idzie do baru, popija piwo, spotyka się ze znajomymi, siedzi w domu i ogląda filmy albo wyjeżdża w góry z Raciborską Grupą Trekkingową im. Joźina z Bażin. Niestety (albo stety – sam już nie wiem) ja jestem nienormalny, nie mam tego przywileju i zamiast piwo pić, muszę je podawać...

Swego czasu fakt ten wywołał wielkie niezadowolenie w moim umyśle. Pomyślałem sobie – czemu ja nie mogę z nimi jeździć w góry? (byłem zazdrosny o tych, co mogą jeździć, tak jak ostatnio, gdy Ania K. opowiadała mi o wyjeździe na Babią Górę). Stąd pomysł, ażeby stworzyć wyjazdy alternatywne (oczywiście nasze wypady nie umywają się do tych rosynantckich). Znalazł się jeszcze jeden pan (niektórym zapewne znany), też z tych mniej normalnych, ale na pewno bardziej normalny, niż ja. Od tamtej pory jeździmy systematycznie.

Jak już niektórzy wiedzą, ja (czyli Tomek S.) oraz Marek M. (i niekiedy jeszcze ktoś) trekkingujemy sobie, często niezależnie od Raciborskiej Grupy Trekkingowej. Nasze wyjazdy odbywają się najczęściej od poniedziałku do czwartku i są alternatywą dla osób, które pracują głównie w weekendy, a w tygodniu nudzą się w domu. Właśnie wróciliśmy z czeskiego Beskidu Śląsko-Morawskiego. Wchodziliśmy na szczyt Ropicy i na Javorowy.

22-23 marca planujemy dwudniowy wypad w Beskid Żywiecki na Wielką Raczę (1236) z noclegiem w bacówce na Rycerzowej.

Już za niedługo zamierzamy się również do dwóch jednodniowych wypadów w Czechy:
- na Smrk (1276; Beskid Śląsko-Morawski),
- w Jesioniki: Serak, Keprnik (1422), Cervena hora.

Wszystkich chętnych złaknionych górskich wędrówek, pięknych widoków, odrobiny tego cudownego lekkiego zmęczenia, ciszy tak potrzebnej do zadumy nad ludzką egzystencją oraz miłego towarzystwa, no i mających wolne w środku tygodnia, serdecznie zapraszamy.

PS
Żeby nas ktoś źle nie zrozumiał. Z Markiem nie jest nam smutno, wręcz przeciwnie, ale jakby znalazł się ktoś chętny to…. zapraszam z Nami !!!.

Z trekkingowym pozdrowieniem
Tomek Skalik (tel. 508 238 873)

Liczba komentarzy: 1

»

  1. Tomaszu czy rzeczywiscie musisz podawac to piwo – to rzecz sporna. Jezeli napisalbys, ze chcesz – to rozumiemy. Poza tym wiemy, ze nie w kazdy weekend pracujesz – masz tez czas na inne „przyjemnosci” ;) Jezeli chodzi o wyjazd, chetnie sie wybiore. Pozwol, ze informacje o wyjezdzie przekaze 3 pieknym kobietom – w koncu powinny sie poznac! Zadume nad ludzka egzystencja maja gwarantowana :D

    autor: mar — 11 marca 2011 - 21:36

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl