RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Szkoła Menadżerów Kultury

ask

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Szkole Menadżerów Kultury.

Jesteś młodym twórcą lub animatorem kultury i szukasz możliwości rozwoju swojej działalności?

* Chcesz zdobyć wiedzę i doświadczenie w zakresie organizowania i prowadzenia profesjonalnej działalności kulturalnej lub podnieść swoje umiejętności w tym zakresie?
* Chcesz nauczyć się budować sprawny zespół zadaniowy do realizacji działań kulturalnych, dowiedzieć się skąd i jak zdobywać pieniądze na realizację takich działań, uzyskać umiejętności w zakresie animacji kulturalnej, prowadzenia skutecznych kampanii promocyjnych?
* Chcesz wziąć udział w przygotowaniu i realizacji wspólnego działania kulturalnego pod okiem doświadczonych i profesjonalnych specjalistów realizowanym w dobrym towarzystwie i miłej atmosferze?

Zgłoś się do Szkoły Menadżerów Kultury.

Jest to projekt edukacyjny przeznaczony dla twórców i animatorów kultury z terenu województwa śląskiego. Składa się z 4 trzydniowych, wyjazdowych sesji warsztatowych.

Tematyka prowadzonych warsztatów:

- świadome budowanie zespołów zadaniowych i zarządzanie nimi.
- aktywne pozyskiwanie funduszy na działalność kulturalną (metody i źródła finansowania).
- wykorzystywanie i animowanie przestrzeni publicznej, przestrzeni poprzemysłowych, a także elementów dziedzictwa kulturowego do nowoczesnych działań kulturalnych i artystycznych.
- prowadzenie skutecznych kampanii promocyjnych.
- mobilizowanie, aktywizowanie i animowanie lokalnych społeczności do realizacji przedsięwzięć kulturalnych.
- tworzenie partnerstw lokalnych.

Czas prowadzenia warsztatów:

Od stycznia 2010 r. do końca kwietnia 2010 r. W jednym miesiącu będzie miał miejsce jeden trzydniowy zjazd szkoleniowy. Zjazdy będą odbywały się w weekendy z przynajmniej trzytygodniowymi przerwami.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają jedynie kosztów dojazdu na warsztaty, które będą miały miejsce w Raciborzu.

Ponadto uczestnicy Szkoły Menadżerów Kultury wezmą udział w przygotowaniu i wspólnej realizacji własnego przedsięwzięcia związanego z animowaniem i rewitalizacją elementów dziedzictwa poprzemysłowego lub kulturowego.

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów współpracujących m.in. ze Stowarzyszeniem ASK (www.ask.org.pl) oraz Fundacją dla Śląska (www.dlaslaska.pl).

Procedura zgłoszeniowa:

1. W terminie do 15 grudnia 2009 r. zgłoś chęć udziału w projekcie wysyłając maila na adres: ngo.askgmail.com.
2. Po otrzymaniu maila odeślemy Ci formularz zgłoszeniowy, który - po wypełnieniu – należy odesłać na ten sam adres w terminie do 20 grudnia 2009 r.
3. Lista zakwalifikowanych kandydatów zostanie opublikowana najpóźniej 31 grudnia br. na stronie internetowej organizatora: www.ask.org.pl. Informacje o przyjęciu lub nieprzyjęciu do udziału w projekcie zostaną także rozesłane drogą elektroniczną do wszystkich kandydatów, najpóźniej do 8 stycznia 2010 r.
4. Po zakwalifikowaniu kandydaci będą zobowiązani do zawarcia pisemnej umowy z organizatorem, której treść znajduje się pod adresem: http://www.ask.org.pl/projekty.php?id=51.

Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe informacje zadzwoń pod nr: 0507 371 947 lub napisz maila: ngo.askgmail.com.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl