RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

SUDÓŁ prosi o wysłuchanie

SP nr 6

O spotkanie z radnym Robertem Myśliwym poprosili mieszkańcy dzielnicy Sudół. Sprawa dotyczyła problemów oraz perspektyw rozwoju tej części miasta. Rozmowę radnego NaM z przedstawicielami miejscowego stowarzyszenia zdominował temat planów zamknięcia Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II. Mieszkańcy Sudoła obawiają się o przyszłość swoich dzieci i swojej dzielnicy.

Tylko dwie spośród dwudziestu trzech rodzin zadeklarowało chęć posłania swoich dzieci z Sudoła do szkoły w Studziennej. Ludzie mają pretensje do władz, że nie dały szansy tej placówce. Tyle własnej pracy włożyliśmy w jej remont. Organizowaliśmy festyny, np. z przeznaczeniem na wymianę okien. Cała dzielnica angażowała swoją energię - na nic. Szkoła w Sudole jest w lepszym stanie niż w Studziennej. Naszej remontować nie trzeba. Kilka lat temu wymieniono tu system grzewczy z węglowego na groszek - po co? - pytają mieszkańcy dzielnicy. Prosiliśmy prezydenta o umożliwienie spotkania z radnymi - bezskutecznie. Są naciski byśmy posyłali swe pociechy do Studziennej - władze chcą w ten sposób ratować szkołę w dzielnicy, w której jest mniej dzieci niż u nas. Dziś stowarzyszenie w Sudole prowadzi prywatne przedszkole. Nie wiemy co stanie się z budynkiem szkoły po jej zamknięciu. Do tej pory podpisywaliśmy umowę z dyrekcją szkoły, teraz przyjdzie nam negocjować z miastem - wyrażają swoje obawy mieszkańcy Sudoła.

Wszystkie te sprawy przekazał na sesji radny Robert Myśliwy. Prezydent prosił, by już nie drążyć bolesnych kwestii, za które odpowiedzialność ciąży nie tylko na nim, ale i na radzie. Likwidacja szkoły to zawsze trudna decyzja. Nie chcę, by w ludziach odżyły nadzieje. Sprawa jest zamknięta - uciął dyskusję prezydent Lenk.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl