RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Sto lat Mr.Ogerman!

Claus Ogerman, conducting in Paris, 2001

Projekt koncertu urodzinowego wielkiego mistrza oraz festiwalu jego imienia zyskał akceptację władz gminy i powiatu. Jest duża szansa, że w przyszłym roku będziemy w Raciborzu świadkami nietuzinkowego wydarzenia kulturalnego.

Projekt koncertu urodzinowego wielkiego mistrza oraz festiwalu jego imienia zyskał wstępną akceptację władz gminy i powiatu. Claus Ogerman urodził się 29 kwietnia 1930 roku w Raciborzu, skąd wyjechał do Niemiec, a następnie do USA, gdzie zrobił karierę pisząc muzykę m.in. dla Franka Sinatry, Barbary Straisand czy Diany Krall. Dziś ojciec projektu - dyrektor Domu Kultury w Kuźni Raciborskiej Michał Fita (NaM) spotkał się w tej sprawie z prezydentem Mirosławem Lenkiem. Władze gminy zadeklarowały wyasygnowanie w budżecie miasta na ten cel 50 tysięcy złotych. Są otwarte także na pomysł nadania Clausowi Ogermanowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Raciborza. Wcześniej kwotę 15 tysięcy i wsparcie dla projektu zadeklarował starosta Adam Hajduk. Pierwszą osobą, która poparła przedsięwzięcie – także finansowo - była pani burmistrz Rita Serafin. Michał Fita już dziś na ten cel zgromadził 130 tysięcy złotych. To wkład własny do projektu wartego 352 tysiące, który został złożony w Ministerstwie Kultury przez MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Projekt obejmuje zorganizowanie w podraciborskich Rudach koncertu urodzinowego światowej sławy kompozytora Clausa Ogermana. Mają w nim wystąpić znani polscy i zagraniczni artyści. Od 2010 roku regularnie w Raciborzu ma się odbywać festiwal jazzowy imienia Clausa Ogeramana. Michał Fita będzie zabiegał o patronat nad przedsięwzięciem u Ministra Kultury i w Telewizji Polskiej. Liczy także na zainteresowanie sponsorów oraz lobbing naszych parlamentarzystów. To szansa na promocję ziemi raciborskiej nie tylko w kraju ale i na świecie. Przy wsparciu wielu środowisk jest duża szansa na to, że w przyszłym roku będziemy w Raciborzu świadkami nietuzinkowego wydarzenia kulturalnego.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl