RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Sprawa antyniemieckiej ulotki i bezczynności Prezydenta

Na sesji styczniowej pytaliśmy ustami Leona Fiołki o tę bulwersującą i wciąż niewyjaśnioną sprawę ulotki antyniemieckiej, która wpłynęła na wynik wyborów prezydenckich. Prezydent przysłał nam odpowiedź bardzo wymijającą (szczegóły tutaj). W sumie więc z pisma Pana Prezydenta Lenka w spawie antymieniekiej ulotki "wyborczej" dowiadujemy się następujących rzeczy: 1. Kierowany przez Prezydenta Mirosława Lenka UM Racibórz nie podjął żadnych działań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym społecznym skutkom "ulotki"Kompetentne do działań służby ani nie zebrały ulotek, ani nie zgłosiły tej sprawy do organów ścigania, ani nie zabezpieczyły nagrań z monitoringu. Smutne.. 2. Ten brak działań Prezydent wyjaśnia względami formalnymi, co traktujemy jako żart. wnioski: 1. Prezydent Mirosław Lenk nie wykazał należytej i godnej męża stanu inicjatywy w tej sprawie. 2. Można więc odnieść wrażenie, że w naszym pięknym mieście generalnie można szczuć (także, a przede wszystkim w czasie kampanii wyborczej) jednych mieszkańców na drugich (z dowolnego punktu widzenia) pod warunkiem jednak, by wrzucać materiały do skrzynek pocztowych oraz sprzyjać aktualnie rządzącym. Być może nasze wnioski są subiektywne, ale zadaliśmy sobie retoryczne pytanie - czy gdyby te ulotki uderzały w dobre imię Prezydenta (a nie kandydatki opozycji) np. atakując jego pochodzenie lub brak pochodzenia lub w jakikolwiek inny sposób to czy również i w tym wypadku Urząd Miasta Racibórz zachowałby tak daleko idącą formalną poprawność polegającą na całkowitej rezygnacji z działań prewencyjnych i śledczych? Ocenę w/w wniosku pozostawiamy raciborzanom.
				

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl