RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Społeczny Uniwersytet NaM-owski tym razem o filmie od kuchni

373770_299690043444266_1371893964_nZapraszamy na kolejną odsłonę Społecznego Uniwersytetu NaM-owskiego - w piątek 11 maja o godzinie 19.00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata. Tym razem Grzegorz Pinior (raciborzanin, wieloletni Kierownik Produkcji Filmowej, który "maczał palce" w kilkunastu filmach i serialach) zagości u nas z wykładem "Rola Producenta i Kierownika Produkcji Filmowej. Produkcja filmowa, od pomysłu do kasy".   Większość widzów wie co robi reżyser, operator obrazu, scenograf, kostiumograf, charakteryzator, montażysta. Widzimy i ocenić możemy ich pracę na kinowym ekranie. Słyszymy muzykę skomponowaną przez kompozytora i efekty dźwiękowe wykonane przez dźwiękowca. Kto faktycznie inicjuje, organizuje, prowadzi i ponosi odpowiedzialność za kreatywny, organizacyjny i finansowy efekt produkcji filmu, najczęściej pozostaje niedostrzeżone. To rola Producenta i Kierownictwa Produkcji Filmu. Efektów pracy ludzi z pionu Produkcji Filmowej nie dostrzegamy bezpośrednio na ekranie, choć faktycznie wszystko co na nim widzimy i to, że filmy oglądać możemy, jest ich udziałem. Zapraszamy wszystkich, którzy poszerzyć chcą wiedzę o filmie w szczególności na temat roli i pracy ludzi z drugiej, niewidocznej strony ekranu. Wykaz "filmowego" doświadczenia Grzegorza Piniora: 2012 – WEITES HERZ – Dokumentacja scenograficzna 2012 – VE STINU – Dokumentacja scenograficzna 2011 – ŚLUBY KRÓLEWSKIE – Dokumentacja scenograficzna 2010 – DER MANN MIT DEM FAGOTT – Dokumentacja scenograficzna 2010 – VOM GLUCK NUR EIN SCHATTEN - Kierownictwo Produkcji II, Lokacje (Polska) 2009 – MOJE ŻYCIE. MARCEL REICH RANICKI – Dokumentacja scenograficzna 2009 – ROMMEL – Dokumentacja scenograficzna 2009 – WEHRMACHT – Dokument, Kierownictwo produkcji II 2008 – ANONYMA. EINE FRAU IN BERLIN – Dokumentacja scenograficzna (Polska) 2008 – IRON CROSS – Kierownictwo produkcji II 2008 – MONACHIUM 1974 – Dokument, Kierownictwo produkcji II 2008 – MOGADISHU – Dokument, Kierownictwo Produkcji II 2008 – MAX SCHMELING – Dokument, Kierownictwo produkcji II 2007 – KINDRE DER FLUCHT – Kierownictwo produkcji II 2007 - VERDUN – Dokument, Kierownictwo produkcji II 2007 – MENADŻEROWIE HITLERA - Dokument, Kierownictwo Produkcji II 2006 – MAUER – BERLIN ’61 - Kierownictwo produkcji II 2006 – NICHT ALLE WAREN MORDER - Kierownictwo produkcji II 2005-2007 – CODZIENNA 2 M. 3 - Kierownictwo planu (odcinki: 1-13) 2005 – DIE LUFTBRUCKE - Kierownictwo produkcji II 2005 – JFK – Dokument, Kierownictwo produkcji II 2005 – BENEDYKT XVI - Dokument, Kierownictwo Produkcji II 2005-2008 – EGZAMIN Z ŻYCIA - Kierownictwo produkcji II 2005 – WRÓŻBY KUMAKA - Kierownictwo planu 2005 – ZAKRĘCONE - Kierownictwo planu (odcinki: 1-5) 2004-2005 – SENSACJE XX WIEKU – Kierownictwo planu 2004 – CUDOWNIE OCALONY - Kierownictwo planu 2004 – DAS ATTENTAT – Kierownictwo produkcji II 2004 – FESTIWAL PIOSENKI w OPOLU - Kierownictwo planu 2004 – INTRYGA i MIŁOŚĆ – Spektakl TV, Kierownictwo planu 2003-2006 – MAGICZNE DRZEWO (serial tv) - Kierownictwo planu 2003 – TAGE DES STURMS - Kierownictwo produkcji II 2001 – ANGELUS - Kierownictwo produkcji II 2001 – GALA OTWARCIA UNIVERSJADY ZIMOWEJ w ZAKOPANEM,                Kierownictwo produkcji II, Kierownictwo planu 2001 – WYŚCIG SZCZURÓW - Dokument, Kierownictw produkcji II 2000 – BRIEF DES KOSMONAUTEN - Kierownictwo produkcji II 2000 – MILONERZY - Teleturniej, Kierownictwo Produkcji II 1999 – OPERACJA SAMUM - Kierownictwo produkcji II, Obsada aktorska (adiutant) 1999 – SAGA RODU GANZEGAL - Sekretariat planu Reklamy: PRUDENTAL MEDIA MARKT METRO WYDAWNICTWO PEDAGOGICZNE KFC  

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl