RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Społeczny Uniwersytet NaM-owski działa nadal

kiziak-uniwersytet (1)Kolejną odsłoną tego otwartego dla wszystkich raciborzan projektu był wykład Tomasza Kiziaka, architekta po Politechnice Wrocławskiej, zafascynowanego naturalnymi metodami budownictwa. We wtorek 29 listopada na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata zebrali się słuchacze chłonni wiedzy odbiegającej od konwecjonalnego przekazu, który próbuje wmawiać nam, że jedynym tworzywem budowlanym jest beton. Spotkanie prowadziła Weronika Piasecka, członek zarządu RSS Nasze Miasto. Tomasz Kiziak w swoim wykładzie pt. "Budownictwo naturalne - stare metody na nowo odkryte" udowadniał, że pomysł na budowę domów z gliny, polan opałowych czy słomy, nie jest nowoczesną fanaberią, ale czymś mocno zakorzenionym również w polskiej tradycji, czego dowodem była kopia książki na ten temat z XVIII wieku, krążąca wśród słuchaczy. Tomasz Kiziak podawał bardzo realne przykłady, bowiem sam uczestniczył już w kilku tego typu realizacjach, więc czuło się, że zaprosiliśmy nie tylko teoretyka, ale kogoś kto ma solidne zaplecze praktycznych doświadczeń. Na kontynuację spotkań w ramach otwartego Uniwersytetu Społecznego zapraszamy już w 2012 roku, kiedy to o produkcji filmowej od kuchni opowiadał będzie NaM raciborzanin, Grzegorz Pinior, szef planu filmowego, m.in w takich słynnych produkcjach jak "Angelus" Lecha Majewskiego. foto: Leszek Szczasny ©

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl