RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Podsumowanie SONDY dzielnicowej

Kończy się czerwiec, zatem czas na podsumowanie kolejnej sondy. Tym razem zapytywaliśmy naszych gości o stosunek do wyborczego postulatu RSS Nasze Miasto, który znalazł się także w naszej Strategii Rozwoju Raciborza i Ziemi Raciborskiej. Chodzi oczywiście o utworzenie tak zwanych społecznych rad dzielnicowych. Nie da się rzecz jasna tego zrobić bez prawnego usankcjonowania dzielnic, a więc zmiany w tym zakresie statutu miasta. Do tego jednak potrzebna jest tak zwana wola polityczna, której jak na razie brak. Być może oddolna obywatelska inicjatywa i konsultacje społeczne, których pierwszym – wprawdzie ułomnym – elementem była nasza internetowa sonda, sprawią, że koalicyjna większość nieco zrewiduje swoje myślenie w tym temacie. To jednak pieśń przyszłości, choć zapewniamy, że nie odkładamy sprawy na półkę i będziemy się przypominać na sesjach panu prezydentowi i radnym w tej sprawie.

Czas jednak na podsumowanie internetowego badania. Pytanie brzmiało: Czy w Raciborzu powinny powstać społeczne rady dzielnic? Można było wybrać jedną z trzech zamkniętych odpowiedzi: TAK, NIE lub NIE MAM ZDANIA. W badaniu wzięło udział 89 osób. Pod postulatem utworzenia społecznych rad dzielnicowych podpisało się 71 osób, co stanowi 80%. Przeciwnych tej inicjatywie było 15%, a więc 13 sondowanych. Nie miało zdania 5 badanych, co daje kolejnych 5%. W ten sposób dotarliśmy do setki (100%). Wnioski są zatem jednoznaczne. Wyniki czerwcowej sondy są dla naszego zarządu i radnych dalszym zobowiązaniem do aktywności w tym obszarze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli się wypowiedzieć na powyższy temat i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym badaniu. Tym razem przedmiotem naszego zainteresowania będzie Państwa opinia na temat współpracy Raciborza z miastami partnerskimi. Serdecznie zapraszamy.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl