RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Solidarni z Karolem

solidarni z karolem plakat2

We wtorek 21 czerwca o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina odbędzie się koncert charytatywny na rzecz osiemnastoletniego raciborzanina. Karol Kurp jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, drużynowym ZHR. 12 kwietnia tego roku przeszedł operację usunięcia naczyniaka z rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym. Po niej nastąpiły powikłania - obrzęk, a wskutek niego niedowład nóg. Karol jest rehabilitowany w Jastrzębiu-Zdroju, później ma zostać skierowany do Rept. W okresie między pobytem w tych ośrodkach potrzebny jest specjalny sprzęt - stabilizator, żeby mógł utrzymać się w pozycji pionowej i przy pomocy rehabilitanta ćwiczyć mięśnie nóg. Stabilizator kosztuje 7 tys. zł. - Jest szansa, że chłopak wyzdrowieje. Chcemy pomóc mu w zdobyciu tego sprzętu. Pomyśleliśmy o zorganizowaniu koncertu i zbiórek pieniężnych. To sprawa pilna. Pieniądze są potrzebne jeszcze w czerwcu - mówi Marek Rapnicki, instruktor z RCK.

- Znamy się z harcerstwa. Nasza znajomość ciągnie się od IV klasy szkoły podstawowej, czyli od 7 lat. Karol jest bardzo dobrym kolegą, zawsze wesoły, uśmiechnięty, nie stracił poczucia humoru i optymizmu mimo swojej trudnej sytuacji. Do czasu operacji był zdrowym, wysportowanym chłopakiem. Interesuje się wojskiem i wspinaczką górską. Jest dobry w tym co lubi i robi. Jego marzeniem jest zostać przewodnikiem górskim. Bardzo nam zależy, żeby wrócił do zdrowia i zrealizował swoje marzenia - mówi kolega Karola, Bartosz Ziętak. /źródło: www.nowiny.pl/

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl