RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Śląsk XXI po korekcie

W piątek 16 października odbyło się Walne Zebranie Członków stowarzyszenia ŚLĄSK XXI, podczas którego wybrano nowego prezesa zarządu. Został nim poseł Lucjan Karasiewicz.

Dziękuję członkom "Śląska XXI" za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie przeprowadzić wiele owocnych projektów, które będą służyły mieszkańcom naszego regionu - powiedział w przemówieniu inauguracyjnym nowy prezes. Karasiewicz sprawuje już od roku funkcję Sekretarza Generalnego Ruchu Obywatelskiego "Polska XXI", którego częścią jest właśnie "Śląsk XXI".

Kandydaturę Lucjana Karasiewicza wskazał poseł Jerzy Polaczek, jeden z liderów formacji "Polska XXI". - Znam Lucjana od wielu lat, wiem, że potrafi stawiać przed sobą ambitne cele i je skutecznie realizować. Lucjan wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność pozyskując przykładowo duże kwoty pieniędzy na regionalne projekty - mówił rekomendując kandydaturę Karasiewicza Polaczek.

Zmianie na stanowisku prezesa zarządu towarzyszyło rozszerzenie całego zarządu. Członkami zarządu zostali poseł Jerzy Polaczek, Krzysztof Mikuła (dotychczasowy prezes), Monika Lisińska - Kotowicz, Paweł Ruksza (prezes częstochowskiego oddziału Stowarzyszenia), Radosław Nawara (prezes oddziału Zagłębie XXI) oraz Marek Morawiak (prezes oddziału Gliwice XXI).

Podczas Walnego Zgromadzenia dyskutowano również o zbliżających się wyborach samorządowych. Przypomnijmy, że partnerem "Śląska XXI" na gruncie raciborskim jest RSS Nasze Miasto.

Magdalena Strzelczyk

Pełnomocnik stowarzyszenia ŚLĄSK XXI na terenie powiatu raciborskiego

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl