RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Ścieżka donikąd

Jest takie miejsce w Raciborzu z brakującym ogniwem. Nie bardzo jednak wiadomo, czy to przejście dla pieszych na ulicy Reymonta tuż obok ronda mostowego, czy jednak ścieżka rowerowa na ulicy Odrzańskiej, biegnąca z Rynku w stronę Odry, aż do wspomnianych pasów? Nie chodzi bynajmniej o miejsce, a o owo brakujące ogniwo, czyli mówiąc wprost znak drogowy w pionie ostrzegający albo o kończącej się ścieżce rowerowej, albo o przejściu dla pieszych z przecinającą jezdnię drogą dla cyklistów. W tej właśnie sprawie interpelował radny Robert Myśliwy.

Rowerzyści, kierowcy są zdezorientowani, a wraz z nimi gubimy się i my. Znaki poziome w tym miejscu wskazują na ścieżkę przechodzącą przez jezdnie. Wyraźnie poprowadzono tam wzdłuż pasów jej ślad. Tymczasem kierowcy jadą wprost przed siebie, od czasu do czasu ustępując pierwszeństwa wyłącznie pieszym. Skąd zresztą mają wiedzieć o ścieżce przecinającej jezdnie? Poza poprzecznymi pasami na drodze żaden znak nic na ten temat nie mówi. Są też z drugiej strony rowerzyści, z niemałą prędkością zjeżdżający w dół ulicy Odrzańskiej ścieżką rowerową, rzekomo z pierwszeństwem przejazdu, bo i na ścieżce brak ostrzeżenia o kończącej się w tym miejscu trasie dla cyklistów. Prezydent twierdzi, że na przejściu de facto ścieżki nie ma. Nie zgodziła się na nią GDDKiA. Oznakowanie pionowe milczy, bo go tam w ogóle nie ma. My apelujemy o interwencję i rozjaśnienie sytuacji, bo miejsce jest niebezpieczne a droga ruchliwa.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl