RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

„Sąsiedzi” w Raciborzu

sasiedzi

W drugiej połowie 2009 ASK będzie realizował 4 projekty finansowane z tzw. źródeł zewnętrznych: Sąsiedzi - A Je To, Szkoła Menadżerów Kultury, W Krainie Zabaw, Raciborskie Zeszyty Historyczne ŚLĄSK.

W drugiej połowie 2009 r. Stowarzyszenie ASK będzie realizowało 4 projekty, na realizację których jego przedstawiciele pozyskali środki finansowe ze źródeł "zewnętrznych". Realizowane zadania będą dotyczyły intensyfikacji współpracy transgranicznej, edukacji kulturalnej i edukacji w zakresie zarządzania kulturą oraz popularyzowania historii regionu śląsko-morawskiego.

Realizowane będą następujące projekty:

* Szkoła Menadżerów Kultury – projekt zakłada kompleksową edukację młodych animatorów kultury oraz artystów z terenu województwa śląskiego w zakresie prowadzenia i organizowania działalności kulturalnej, a także rewitalizacji przestrzeni postindustrialnych i wykorzystywania dziedzictwa kulturowego do prowadzenia działań artystycznych. Partnerem projektu jest Fundacja dla Śląska z Katowic. Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, zarządzanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Stowarzyszenie będzie się ubiegać o dodatkowe środki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
* Sąsiedzi - A Je To – celem projektu jest rozwój współpracy transgranicznej pomiędzy Polską, a Republiką Czeską i podnoszenie poziomu wiedzy na temat Polski w Czechach i na temat Czech w Polsce. Jednym z działań projektu będzie organizowana na koniec listopada 2009 r. międzynarodowa konferencja poświecona sprawom funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce i w Republice Czeskiej. Efektem realizacji zadania będzie wypracowanie długofalowego projektu transgranicznego. Partnerami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie ARTom z Ostrawy, Stowarzyszenie SPOK z Ostrawy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Projekt uzyskał dofinansowanie z Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
* W Krainie Zabaw – w ramach realizacji tego projektu będą prowadzone przez kilka miesięcy warsztaty teatralne i plastyczne dla integracyjnej grupy dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych z Raciborza. Przedsięwzięcie zakończy się finałową fiestą w parku im. Miasta Roth. Projekt uzyskał dofinansowanie z Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Kolorowa Akademia.
* Raciborskie Zeszyty Historyczne ŚLĄSK – dzięki realizacji tego zadania zostanie wydany pierwszy numer ponad stu stronicowej publikacji poświęconej historii Raciborza i regionu śląsko-morawskiego. Partnerem projektu jest Raciborskie Centrum Badań Historycznych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia ASK: www.ask.org.pl

Zobacz także TVnaszraciborz.pl

Piotr Dominiak

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl