RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Rzecznik Praw Ucznia w Raciborzu

Maciej Osuch - Rzecznik Praw Ucznia, szef ruchu wyzwolenia dzieci - elf, przedstawiciel Fundacji Helsińskiej, pisarz oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach będzie kolejnym gościem Akademii Społeczno - Gospodarczej NaM.

Jak co roku w połowie października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO postanowiło wnieść swój wkład w tegoroczne uroczystości. Dokładnie z tygodniowym opóźnieniem w środę 21 października o godzinie 10.00 NaM zaprasza wszystkich raciborzan na kolejną odsłonę Akademii Społeczno – Gospodarczej do auli (obok akademika) PWSZ w Raciborzu przy ulicy Słowackiego 55. Tym razem naszym gościem będzie Maciej Osuch – Rzecznik Praw Ucznia, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach, członek Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w kwestiach edukacyjnych doradca Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka, szef ruchu wyzwolenia dzieci – elf, autor m.in. takich publikacji książkowych jak: Dzieci i ryby, czyli nie tylko o prawach ucznia..., Żyć w szkole i przetrwać, Prawa człowieka w szkole. Niezbędnik Dyrektora, Prawa człowieka w szkole. Niezbędnik Aktywnego Rodzica. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej na wniosek organizacji pozarządowych.

Nasza oferta tym razem kierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, do samorządów szkolnych i ich opiekunów, przedstawicieli rad rodziców, obecnych i przyszłych nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tematem przewodnim prelekcji będą Prawa człowieka w szkole. Organizatorzy przewidują także dyskusję oraz możliwość zadawania pytań. NaM planuje ponadto nagranie audycji radiowej na temat praw ucznia z udziałem gościa Akademii Społeczno - Gospodarczej.

W imieniu RSS Nasze Miasto spotkanie poprowadzą członkowie stowarzyszenia: Tomasz Skalik – absolwent Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, pierwszy przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Raciborzu oraz Sławomir Kowalski – tegoroczny maturzysta II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl