RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Rzecznik Praw Dziecka w Rudniku

mmikandora

Popołudniem w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku odbyło się spotkanie dzieci z rzecznikiem ich praw. Minister Marek Michalak mówił o prawach i obowiązkach dzieci. Rozmawiał o problemach najmłodszych obywateli RP. Uczniowie z Rudnika i Grzegorzowic pytali o sprawy ważne dla nich. O niezbywalne prawa, o system edukacji, o egzaminy kompetencyjne w szkołach i zdaniu Rzecznika w tym temacie. Ministra powitał wójt Alojzy Pieruszka. Obecni byli nauczyciele Grzegorzowic: Eulalia Panek i Ewelina Marek, dyrektor ZSO w Rudniku Mariusz Kaleta, a także kierownik referatu oświaty Jan Deńca. Rzecznik Praw Dziecka przekazał dzieciom wydawnictwa poświęcone prawom i obowiązkom dzieci. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie na placu zabaw w Rudniku. Minister przyjechał na zaproszenie prezesa RSS Nasz Powiat - Zygmunta Kandory.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl