RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

RSS Nasz Powiat

powiat

Walne zebranie członków Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO uchwałą z dnia 26 stycznia bieżącego roku utworzyło swój oddział w powiecie raciborskim. Konieczna w tej sprawie była zmiana statutu stowarzyszenia. Jako załącznik do dokumentu dodano także drugą wersję deklaracji członkowskiej.

RSS Nasz Powiat to oferta NaM skierowana do mieszkańców ościennych gmin. Przez najbliższy rok stowarzyszenie zamierza intensywniej pracować nad budowaniem list wyborczych do rady powiatu. O listy wyborcze do miasta NaM nie musi się martwić. Obecnie w stowarzyszeniu jest już tylu członków, że dla NaM wybory samorządowe mogłyby się odbyć nawet dziś.

Na walnym zebraniu RSS Nasze Miasto zmieniono także zasady powoływania oraz skład zarządu stowarzyszenia. Wprowadzono zapis, że przewodniczący RSS Nasz Powiat będzie automatycznie członkiem zarządu RSS Nasze Miasto. W związku z powyższym nowy zarząd NaM został wybrany z wakatem.

Tymczasem władze stowarzyszenia powołały koordynatora ds. tworzenia struktur powiatowych. NaM jest przekonane, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy będzie mogło podać do wiadomości publicznej nazwisko swojego lidera w powiecie. To z ramienia stowarzyszenia naturalny kandydat na nowego starostę. RSS Nasze Miasto stoi na stanowisku, że przyszły starosta powinien być mieszkańcem jednej z podraciborskich gmin.

NaM utworzy także w ramach swojego konta bankowego - subkonto RSS Nasz Powiat. Składki członkowskie mieszkańców gmin ościennych spływające do kasy stowarzyszenia zasilą subkonto i będą przeznaczone na działalność NaM w powiecie.

W związku z powołaniem oddziału RSS Nasz Powiat zmodyfikowany zostanie na stronie NaM katalog - Członkowie stowarzyszenia. Utworzona zostanie podstrona dla oddziału RSS Nasz Powiat.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl