RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Rewitalizacja na piątkę!

Pl. JagiełłyNa piątkę z plusem zrewitalizowano w tym roku Plac Jagiełły w Raciborzu. Nie często mam okazję chwalić Pana Prezydenta ale inwestycja ta w istocie zasługuje na laurkę. Tym bardziej, że inicjatywa i pomysł wyszły ze strony obywatelskiej - konkretnie Pana Kazimierza Frączka - choć pewnie to nie jedyny w ostatnich latach postulator odnowienia tego pięknego dziś skweru. Aż chciałoby się wykrzyczeć: PROSIMY O JESZCZE! Za taką jakością w Raciborzu tęsknimy i dla takiego efektu warto wydawać publiczne pieniądze. Panie Prezydencie, prosimy o podobną jakość przy rewitalizacji skweru Księdza Stefana Pieczki oraz przy zagospodarowywaniu pustego przez większość dni w roku Placu Dominikańskiego. W jego bliskim sąsiedztwie są wciąż szpecące krajobraz toalety – jak Pan niegdyś zapowiadał - do wyburzenia. Zaledwie kilka metrów dalej na placu targowym funkcjonuje estetyczny i nowoczesny szalet. Wystarczy go dobrze oznaczyć, by ewentualny turysta lub miejscowy „potrzebujący” mógł bezbłędnie trafić. Chciałbym dziś zapytać Pana Prezydenta, jaki pomysł ma Pan na zagospodarowanie Placu Dominikańskiego? Aż się prosi o remont i odpowiednią stylizację sąsiadującej z nim kamienicy?  Być może miasto ma tam swoje udziały i mogłoby skłonić miejscową wspólnotę do takiej inwestycji? A może na początek niewielki postument Hugona Christopha na ławeczce wzorem innych miast, które w ten sposób upamiętniają swoich bardziej lub mniej znanych mieszkańców? Fontanna w centralnym miejscu tego placu to pomysł z długą siwą brodą. Być może warto połączyć go z ujęciem naszej zdrowej wody, o którym wspominał w swej interpelacji kilka tygodni temu radny RSS Nasze Miasto - Dawid Wacławczyk? Proszę podzielić się, Panie Prezydencie, swoją autorską wizją zagospodarowania tego pięknego miejsca w Raciborzu. A może status quo Panu odpowiada? Dnia 21 grudnia 2011 r. interpelował radny RSS Nasze Miasto - Robert Myśliwy. (rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl