RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

RCK i Strzecha dla zmotoryzowanych

strzecha

Na brak dostatecznej ilości miejsc parkingowych podczas wielkich imprez i uroczystości wokół dwóch miejskich domów kultury zwrócił uwagę radny Robert Myśliwy (NaM). Na ostatniej sesji rady miasta pytał prezydenta o zamiary UM związane z tym zagadnieniem. Okazuje się, że dla RCK projekt jest gotowy i leży na półce. Strzesze natomiast grozi całkowita likwidacja i tak zdewastowanego już amfiteatru, w miejscu którego magistrat chce zbudować plac parkingowy. To jednak pieśń przyszłości. Powód - finanse.

Prezydent ujawnił, że parking od ulicy Kowalskiej w miejscu byłego amfiteatru zniszczonego przez powódź był integralną częścią projektu rewitalizacji gmachu Raciborskiego Centrum Kultury sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Już na etapie realizacji pierwotne plany przerosły możliwości budżetu, co wymusiło zejście z tego zadania. Natomiast kwestia miejsc parkingowych na zapleczu Domu Kultury "Strzecha", o które zabiega radny, jest otwarta. Prezydent snuje jednak odważniejsze i bardziej kontrowersyjne plany; mianowicie chodzi o całkowite zlikwidowanie tamtejszego amfiteatru, który w opinii głowy miasta niefortunnie usytuowany został kiedyś przy zbyt ruchliwej ulicy.  To wpływa na jakość odbioru organizowanych w tym miejscu imprez i uzasadnia  przedstawiony kierunek myślenia. Radny miał wątpliwości.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 1

»

 1. Chciabłym przypomnieć „głowie miasta”, że czasami warto ruszyć głową, zamiast nią tłuc w mur.
  Lepiej zainwestować w imfiteatr i organizować tam imprezy niż budować tam parking. Bezpośrednie jego sąsiedztwo z placówką daje olbrzymią możliwość w organizacji imprez plenerowych ( zaplecze dla zespołów, toalety itp. itd.). W razie niepogody można też bardzo szybko imprezę „zwinąć” do wnętrza „Strzechy”. Przypomnę, że ta zbyt ruchliwa ulica nie przeszkadzał nigdy imprezom. To tutaj w latach 60-tych koncertował m.in. Czesław Niemen. Pomysłów na amfiteatr już było bardzo wiele, sam taki opracowywałem. Problem jednak w tym, że „Strzecha” zamiera i nie ma w UM pomysłu na jej zagospodarowanie. Stąd najlepiej wybudować tam parking, potem wynająć „Strzechę” na działalność gospodarczą i … problem z głowy. trzeba „głowie miasta” wybić ten pomysł z głowy. Przypomnę, że formalnie „Strzeche” nie jest własnością miasta!!!

  autor: Leszek Wyka — 3 kwietnia 2011 - 19:42

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl