RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Raciborski Konkurs Moczki i Kutii

Z wielką radością informujemy, że w poniedziałek 27 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się II edycja Raciborskiego Konkursu Moczki i Kutii. Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla wszystkich miłośników powyższych potraw świątecznych - także osób i restauratorów spoza Raciborza! Patronat honorowy nad konkursem objął w tym roku Prezydent Miasta Racibórz - Pan Mirosław Lenk.

W jury konkursu zasiądą szefowie raciborskich lokali i firm gastronomicznych: m.in. Tomasz Czerwiński (Hotel Polonia), Tomasz Latoń (kawiarnia Poza Czasem), Bartosz Adamski (firma Mam Cathering) oraz Dawid Wacławczyk (pomysłodawca konkursu, Przystanek Kulturalny Koniec Świata) oraz Państwo Hanna i Piotr Klimowie (Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku), a także przedstawiciele UM Racibórz oraz KGW z terenu powiatu raciborskiego.

Jednocześnie informujemy, iż w tym roku w raciborskich lokalach gastronomicznych po raz pierwszy skosztować będzie można "Śląskiej Moczki".

Porozumienie mające na celu promocję Raciborza na turystyczno - kulinarnej mapie Polski zakłada, iż Śląska Moczka będzie w nich obecna od 25.12.2010 do 06.01.2011, czyli od Świąt Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli. We wszystkich lokalach moczka będzie kosztować 6 złotych. Dodatkowo moczkę i kutię zamawiać można już przed świętami w firmie Mam Cathering.

Porozumienie zawarte zostało przez Hotel Polonia, kawiarnię Poza Czasem i Przystanek Kulturalny KONIEC ŚWIATA. Właściciele w/w lokali maja nadzieję, że w przyszłym roku obecność moczki w swoim świątecznym menu stanie sie ambicją wszystkich raciborskich lokali gastronomicznych! Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do uczestnictwa w konkursie! W czasie obrad jury, niecodzienne kolędy zaprezentują raciborscy muzycy: Bogdan Bartnicki, Sebastian Dapa, Sebastian Mielnik i Jan Kucznierz, a także grupa kolędnicza pod dowództwem Anny Jegerskiej-Michalskiej i Grażyny Tabor.

Dawid Wacławczyk

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl