RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

PWSZ, akademik i piłka plażowa

PWSZ

Na temat rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, budowy nowego domu studenta w celu uatrakcyjnienia w dobie niżu demograficznego oferty socjalnej raciborskiej Alma Mater i powiększenia w okresie wakacyjnym taniej bazy noclegowej miasta oraz o niewykorzystanym terenie Szkoły Podstawowej nr 15 i siatkówce plażowej, w jednym wystąpieniu interpelował na środowej  sesji rady miasta Robert Myśliwy.

Przedstawiciel opozycji uważa, że teren należący do Szkoły Podstawowej nr 15 a przylegający do ulicy Słowackiego należy "uwolnić" pod inwestycje. Szkoła przy ul. Matejki w obiekty sportowe jest "zaopatrzona" jak żadna inna w gminie. Działka znajdująca się naprzeciw wejścia głównego jest niewykorzystana. Dziś znajduje się tam tzw. trawiaste boisko do piłki nożnej oraz dwa boiska do siatkówki plażowej. Celowo boisko piłkarskie nazywam tak zwanym, ponieważ nie spełnia ono żadnych standardów. Rosną tam kępy traw, a w okresie letnim chwasty sięgają do pasa. Gdyby nie wystające bramki, spokojnie obiekt ten moglibyśmy nazywać łąką. Podobnie sprawa wygląda z boiskami piaszczystymi do piłki siatkowej. Bezpośrednia bliskość ulicy stwarza liczne zagrożenia. Wystarczy, że jakiś przechodzień nocą przerzuci przez ogrodzenie butelkę, a następnego dnia zawodnik puści się za uciekającą piłką w wysoką trawę i nieszczęście gotowe. Wszak w  plażówkę gra się boso. Sam byłem świadkiem podobnego zdarzenia na obiekcie OSiR, gdzie grywam ze znajomymi. Generalnie w Raciborzu mamy deficyt pełnostandardowych boisk do tej popularnej dyscypliny sportu. Szczycimy się drużyną siatkarską Rafako, a jednocześnie małe wsie przeganiają nas pod względem jakości posiadanej bazy. Wystarczy pojechać do Salezjańskiego Młodzieżowego Oratorium w Pogrzebieniu. Dlatego proponuję przenieść oba boiska plażowe. Od strony ulicy Żeromskiego w granicach szkoły są dwa miejsca zarośnięte żywopłotem o których jakby zapomniano. Jedną z tych działek zaprojektowano kiedyś na gumowy tor przeszkód dla dzieci. Są tam wkopane w ziemię stare opony. Idealnie byłoby ogrodzić ten teren wysoką siatką tworząc swoistą klatkę okalającą nowoczesne boisko do siatkówki. Jest tam wystarczająco dużo miejsca po obu stronach ścieżki biegnącej do ulicy Stefana Żeromskiego. W piłce plażowej chodzi przecież o to, by piłkę odbijać a nie biegać za nią po całej okolicy. Tym sposobem zwolnimy w całości teren przy ulicy Słowackiego - argumentował radny Robert Myśliwy.

I co pan proponuje? - zapytał prezydent. By nie zmieniać planu zagospodarowania przestrzennego i zachować tam funkcję oświatową proponuję oddać ten teren pod inwestycje dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z przeznaczeniem pod obiekt dydaktyczny lub socjalny, na przykład akademik - odpowiedział radny RSS Nasze Miasto.

Prezydent stwierdził, że PWSZ nie jest zainteresowana tym terenem, ale jest otwarty na zaproponowane przez radnego rozwiązanie. Nie widzi jednak możliwości podniesienia w tym miejscu standardu boisk do plażowej piłki siatkowej ze względu na zbyt wysokie koszty takiej operacji. Zainteresowanym sugeruje korzystanie z wielofunkcyjnego Orlika przy ulicy Żorskiej.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl