RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Przegląd Filmów Kontrowersyjnych

plakat_Przegl_dFilmówKontrowersyjnych

Przegląd Filmów Kontrowersyjnych trwający na Końcu Świata od 20 stycznia do 17 lutego 2011... to cotygodniowe, czwartkowe, bezpłatne spotkania z filmami, emitowanymi podczas II Festiwalu Filmów Kontrowersyjnych "Koniec manipulacji - Świadomy wybór" 2010 w Katowicach. Filmy prezentowane na Przeglądzie poruszają treści związane ze świadomością człowieka i czasu, w którym żyjemy oraz z alternatywnym postrzeganiem świata wynikającym z... najnowszych doniesień naukowych.
Dlaczego nazywamy je filmami kontrowersyjnymi? Ponieważ ujawniają wiedzę i informacje, a także oszustwa naszych czasów w zakresie zdrowia, duchowości, polityki, a także sytuacji naszej planety, które nie są dostępne w głównych kanałach informacyjnych.

PROGRAM:

20.01.2011
godz. 20.00 - rozpoczęcie Przeglądu Filmów Kontrowersyjnych.
"Nauka cudów", autor G. Braden, 60 min.

27.01.2011
godz. 20.00 "Home - S.O.S Ziemia!, Yann Arthus-Bertrand, 119 min.

03.02.2011
godz. 20.00 "Woda - wielka tajemnica", 85min.

10.02.2011
godz. 20.00 Nassim Harramein - wywiad po CASYS '09. Nowy paradygmat w
fizyce kwantowej. 30 min.
"Inne światy - Ayahuasca" reż. Jan Kounen, 73 min.

17.02.2011
godz. 20.00 "Ayurveda", 105 min.

Wstęp wolny.

Po filmach zapraszamy do dyskusji.

Przed filmami zapraszamy do baru, na pyszne herbatki, drinki, grzańce, desery...

A jeszcze szybciej (o 18.00) do "tradycyjnego" DKF Puls w Strzesze !

Koordynatorem Festiwalu Filmów Kontrowersyjnych na Końcu Świata jest Klaudyna Malinowska

SŁOWO O FILMACH:

"Nauka cudów" Gregg Braden, 60 min.

"Stań się pokojem, albowiem to jest źródłem przyciągania pokoju dla całego świata"

"Jedyne, co powinniśmy zrobić, żeby przekształcić nasze wyobrażenie w
rzeczywistość, to "przyjąć uczucie spełnionego życzenia"".

The Science of Miracles (Nauka cudów) w prosty sposób opowiada nam jak działa wszechświat, w jaki sposób możemy się z nim porozumiewać. Film opowiada o naukowych dowodach na funkcjonowanie naszej holograficznej rzeczywistości i pozwala w inny sposób spojrzeć na modlitwę, swoje myśli, uczucia i życie w każdej chwili.

Gdy urzeczywistniamy uczucie, przyciągamy jego rzeczywistość i świat zewnętrzny odzwierciedla to, co masz świat wewnętrzny kreuje. Określamy nasze doświadczenie tym, czym się stajemy w naszym życiu. Czy wybierzemy pokój, czy strach w naszym osobistym życiu, świat odwzajemni się nam dokładnie tą samą jakością, albowiem świat respektuje zasady kreacji.

Gregg Braden jest uznawany na świecie za pioniera w łączeniu nauki i duchowości. Przez ponad 25 lat badał wioski w Tybecie, tamtejsze świątynie i zapomniane teksty by odkryć ich ponadczasowe tajemnice. Efektem jego pracy są książki opublikowane w 17 językach i 27 krajach, m.in. "Boska Matryca", "Efekt Izajasza", "Czas fraktalny". Według Bradena kluczem do naszej przyszłości jest mądrość przeszłości.

"Home - S.O.S Ziemia! Yann Arthus-Bertrand, 119 min.

Po raz pierwszy na świecie, jednego dnia, w Dniu Ziemi, 5 czerwca 2009 – równocześnie w 85 krajach, w kinach, w telewizji, na DVD i w Internecie miała miejsce premiera największego na świecie multimedialnego wydarzenia pro-ekologicznego. Premiera filmu S.O.S. Ziemia ("HOME”). Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne
amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju… Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne. Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje. Film S.O.S. Ziemia ("HOME”) to ostrzeżenie przed zagładą, to wołanie naszej Planety o ratunek...

"Woda - wielka tajemnica", 85min.
Producent: Saida Medvedeva
Rok produkcji: 2008

"Woda jest siłą napędową natury" - Leonardo da Vinci

"Podobnie jak w filmie pt. WHAT THE BLEEP, dzięki wodzie możemy
dostrzec fakt, że nasze myśli wywierają wpływ na otaczającą nas
rzeczywistość. Wyobraźmy sobie teraz te wszystkie możliwości, które
mielibyśmy do dyspozycji, gdyby ludzie zdali sobie sprawę z ich
własnego potencjału kreowania rzeczywistości. Filmy takie jak ten dają
mi nadzieję, że istnieje coś na kształt zbiorowej inteligencji, która
rozwiąże problemy świata." - Deepal Chopra

Film ten opowiada o wodzie, o najbardziej niesamowitej badanej obecnie
substancji. Od niepamiętnych czasów naukowcy, filozofowie i teolodzy
starali się zrozumieć jej właściwości, zarówno te widoczne gołym jak i
te ukryte, które stanowią swoisty fenomen, wykraczający poza prawa
fizyki i natury.

Świadkowie ostatnich, zapierających dech w piersiach odkryć dokonanych
przez badaczy z całego świata m.in. z Rosji, Kazachstanu, Szwajcarii,
Izraela, USA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Japonii, Argentyny, Chin i
Tybetu. Dyskusje wyjaśniające niecodzienne i ambitne założenia
uzupełniające w istotne informacje wiele lat badań naukowych, które
mogą otworzyć ludzkość na nowe horyzonty, takie jak zastosowanie
konstrukcji wodnych w rolnictwie czy użycie wody w leczeniu
najpoważniejszych chorób.

Materiał przedstawiony w tym filmie dotyczy całego świata.
Przypuszczenia na temat rzeczywistych właściwości wody wykraczają
daleko poza układ słoneczny, sugerując tym samym, że dzięki tej
substancji można przesyłać informacje szybciej od prędkości światła,
co prawdopodobnie łączy ją z absolutem. Jedno jest pewne - woda jest
unikatowa i niebywała, a cuda z nią związane wciąż czekają na
odkrycie.

Nassim Haramein - wywiad po CASYS '09. Nowy paradygmat w fizyce kwantowej. 30 min.

Wywiad z Nassimem Harameinem przeprowadzony po otrzymaniu przez niego
prestiżowej nagrody za najlepszy referat (podczas IX Miedzynarodowej
Konferencji CASYS'09 na Uniwersytecie w Liege w Belgii)
wyznaczający nowy paradygmat w fizyce kwantowej, w którym atom
traktuje się jako mini czarną dziurę...
Film pokazuje jak współczesne teorie fizyków pokrywają się z teoriami w zakresie wiedzy duchowej.

"Filozofia i duchowość nie są „rozwiedzione” ze
strukturą atomową. Atomowa struktura jest w zasadzie manifestacją tej
dynamiki stworzenia, którą możemy nazwać świadomością albo duchowością lub czymś podobnym."

"Inne Światy – Ayahuasca" reż. Jan Kounen, 73 min.

„Inne Światy” to film dokumentalny o praktykach amazońskich szamanów stosujących jedną z najpotężniejszych naturalnych substancji halucynogennych – ayahuascę. Ayahuasca jest świętym sakramentem znanym wśród amazońskich Indian od tysiącleci jako potężne lekarstwo uzdrawiające holistycznie zarówno ciało jak i duszę.

Film „Inne Światy” ukazuje przede wszystkim terapeutyczne zdolności szamanów, oraz ich niezwykłych roślin. Szamańskie rytuały są bowiem formą starożytnej psychoanalizy i psychoterapii praktykowanej i doskonalonej od 4000 lat. Przedstawiona w filmie psychodeliczna podróż w stronę głębszego poznania samego siebie przeplatana jest wypowiedziami ekspertów i naukowców badających substancje psychoaktywne, m.in Stanislava Grofa, Ricka Strassmana i Alexa Greya.

"Ayurveda", 105 min.

Ayurveda to licząca ponad 5 000 lat vedyjska medycyna naturalna. Słowo "ayurveda" pochodzi z sanskrytu i składa się z dwóch sylab "ayur" (życie) i "veda" (wiedza, mądrość). W dosłownym tłumaczeniu: "wiedza życia". To od niej wywodzi się medycyna chińska i tybetańska. Ayurveda nie jest tylko kolejną medycyną alternatywną, ale ugruntowanym i kompletnym systemem leczniczym.

Ayurveda jest holistyczną (kompletną) formą terapii obejmującą: dietę, masaże, ćwiczenia oraz leczenie. W filozofię ayurvedy wpisane jest indywidualne podejście do człowieka. W diagnozie, pod uwagę bierze się warunki klimatyczne, środowiskowe, styl życia, odżywianie, aktywność fizyczną, sferę emocjonalną oraz ogólną sytuację życiową pacjenta. Wspólne oddziaływanie tych elementów decyduje o naszym stanie psychofizycznym, czyli o naszym zdrowiu. Według ayurvedy decydujący wpływ na stan naszego zdrowia ma dieta. W związku z tym, każdy z nas odpowiedzialny jest za swoje zdrowie.

Ajurweda opiera się na założeniu, że wszystko co istnieje obdarzone jest energią - praną. W człowieku prana występuje pod postacią zróżnicowanej energii vaty, pitty i kaphy i zostajemy w nią wyposażeni już w momencie zapłodnienia. Odtąd każdy z nas posiada niepowtarzalny ładunek energetyczny, a wszelkie zaburzenia (choroby) biorą się z zachwiania energetycznego w ciele. Ayurveda ma nam pomóc w równoważeniu tej energii poprzez regulację trzech dosh (vata, pitta, kapha).

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl