RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Primo: BEZPIECZEŃSTWO

Robert M.

Z sesji rady miasta: Po pierwsze bezpieczeństwo! Dziękuję Panu Prezydentowi za „kwietnikową” interwencję na ulicy Opawskiej. Problem jest jednak bardziej rozległy. Niektórzy kierowcy, nie tylko na tej ulicy, mimo kodeksowych zakazów notorycznie parkują swoje samochody na chodnikach w bezpośredniej bliskości skrzyżowań i przejść dla pieszych, w sposób znaczący utrudniając widoczność oraz możliwość bezpiecznego włączenia się do ruchu z ulic podporządkowanych. Gdybyśmy dziś przed południem przejechali się rowerami po ulicach naszego miasta, to jestem przekonany, że odnotowalibyśmy co najmniej kilka takich patologicznych sytuacji. Pytam zatem, co robi straż miejska, która obsługuje monitoring i powinna mieć wykaz takich newralgicznych punktów.

Dość już prewencyjnej polityki i zwracania uwagi niepokornym kierowcom! Czas edukować „przez kieszeń” tych, którzy notorycznie łamią przepisy, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym! Panie i Panowie Radni, od tego tu jesteśmy, by dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców!

Czytaj także:

fot. www.raciborek.pl

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl