RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Prezydent „czarodziej”

Wokół aquaparku narosło tyle mitów, że czas by temat ten w końcu odczarować - rozpoczął swoje przemówienie prezydent inaugurując na sesji dyskusję nad budżetem. Zdaniem opozycji większość z nich wytworzył sam magistrat. O rzetelną informację na ten temat, której nie było w ostatnich latach, dopominali się na posiedzeniach stałych komisji rady miasta radni NaM. Zatem pierwszy sukces! Rzecz jednak ma dotyczyć innej kwestii - Zaczarowanego Ogrodu.

Na sesji Rady Miasta Robert Myśliwy (NaM) zwrócił uwagę na pozycję w wydatkach budżetowych pod nazwą Zaczarowany Ogród. Radny publicznie docenił fakt, że urząd na blisko półmilionową inwestycję uzyskał osiemdziesiąt procent dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jednak jego wątpliwości wzbudziła lokalizacja ogrodu. Czy na pewno trzeba było wykarczować w Oborze ponad hektar lasu, by zasadzić w to miejsce krzewy parkowe? Wycinka drzew to koszty inwestycji – zarówno materialne jaki i przyrodnicze - które nie zostały wykazane w tym zadaniu. To kolejny argument, by nie tylko o budżecie, ale i o planach inwestycyjnych władza wykonawcza dyskutowała z radnymi długo przed sesją budżetową. Wtedy moglibyśmy wiele rzeczy podpowiedzieć, a nie tylko krytykować - argumentował. Przy tej okazji radny RSS Nasze Miasto wyrzucił prezydentowi brak konsultacji społecznych przy planowaniu priorytetów budżetowych, małą partycypację mieszkańców w kreowaniu polityki gminy i de facto marginalizację władzy uchwałodawczej, jaką jest Rada Miasta.

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl