RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Prezes NaM-u gościem Prezydenta Komorowskiego!

Zygmunt w wawie

23 lutego prezes naszego stowarzyszenia - Zygmunt Kandora - brał udział na zaproszenie Prezydenta RP w konferencji dotyczącej „Ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 – szanse i wyzwania”. Konferencja, która odbyła się zaraz po podpisaniu przez Prezydenta w/w ustawy pozwoliła wymienić doświadczenia samorządowców, pracodawców i twórców tej ustawy.

Były wątpliwości i mówiono o zagrożeniach, ale również o szansach dla małżeństw, jakie ustawa niesie ze sobą. Mówiono również o opiece nad małym dzieckiem z perspektywy samorządów i pracodawców. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, Jan Orgelbrand przedstawił propozycję minimum sanitarnego dla żłobków i klubów dziecięcych.

Podczas konferencji prezes NaM przedstawił problemy związane z wdrożeniem ustawy przez małe gminy, a także rolę jaką we wdrożeniu Ustawy mają organizacje pozarządowe. Prezes spotkał się też z Rzecznikiem Praw Dziecka, Markiem Michalakiem, Prezesem Fundacji Wspomagania Wsi Piotrem Szczepańskim i miał okazję porozmawiać z Panią Prezydentową, Anną Komorowską.

komentarzy 5

»

 1. To się nazywa „dobre otwarcie” ;)

  autor: Dawid — 24 lutego 2011 - 13:51

 2. a prezes NaM-u pojechał tam jako prezes NaM-u, czy też może z ramienia jakiejś innej organizacji?

  autor: kinio — 24 lutego 2011 - 14:14

 3. Zygmuncie, jestem z Ciebie dumny. Nie dlatego, że byłeś w pałacu ale, że jesteś Człowiekiem, który powinien tam być zapraszany. Cieszę się, że zechciałeś przyjąć funkcję prezesa NaM.

  autor: Robert M. — 24 lutego 2011 - 16:12

 4. Kinio – a kto Ty jesteś? Jak masz pomysły – serdecznie zapraszamy. Tutaj możesz się wyżyć nie tylko wirtualnie… A jak tylko oglądasz stronę – to zastanów się co piszesz

  autor: tubylec — 25 lutego 2011 - 11:42

 5. tubylec – a kto Ty jesteś? Skąd ta agresja? Nie obawiaj się, wyżywam się nie tylko wirtualnie. Nad czym się mam zastanawiać? Moje pytanie było jakieś zagmatwane, niezrozumiałe, coś było w nim takiego co Ci się nie spodobało, było niewygodne? A może po prostu NaM podobnie jak w trakcie kampanii zamierza dalej olewać pytania internautów, zachęcając do ewentualnego „osobistego” wyjaśniania pytań, spraw itp? Rozumiem z Twojego wpisu że reprezentujesz to stowarzyszenie. Napiszę więc per „Wy”. Zastanówcie się nad sposobem w jaki prowadzicie dialog z internautami i pamiętajcie, słowo napisane w necie zostaje w nim na baaaaardzo długo! Jak macie tak prowadzić swoją stronę, lepiej sobie darujcie opcję komentarzy. Powodzenia

  autor: kinio — 25 lutego 2011 - 21:01

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl