RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Prawnicy z importu

prawo

Na ostatniej sesji rady miasta reprezentanta NaM zainteresowała sprawa z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy to poza urząd miasta wyprowadzono wszelkie usługi związane z obsługą prawną gminy Racibórz. Radny Robert Myśliwy dopytywał prezydenta, jakie było i jest uzasadnienie dla takiej decyzji, skoro zdecydowana większość gmin ościennych zespół obsługi prawnej ma w swych strukturach organizacyjnych. Tymczasem Racibórz w drodze przetargu co trzy lata wyłania  usługodawcę - prywatną kancelarię radcowską.

Jednostki podległe gminie - OSiR czy MZB - płacą niemałe pieniądze za dodatkowo zlecone na zewnątrz usługi prawne. Obdzwoniłem miasta ościenne od Rybnika przez Rydułtowy i Wodzisław Śląski po Jastrzębie i wszędzie gminy mają  swych etatowych prawników pracujących w wyodrębnionych  wydziałach prawnych w ramach struktury organizacyjnej urzędu. Dodatkowo wydziały te obsługują wszystkie jednostki gminom podległe. Widocznie taki system im się opłaca. Skąd pomysł, by w Raciborzu zorganizować to zupełnie inaczej niż wszyscy i jakie jest ekonomiczne uzasadnienie dla takiej decyzji? - interpelował radny RSS Nasze Miasto.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl