RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Prasa: Otwórzmy się na dzielnice

Robert Myśliwy (NaM) wystąpił z pomysłem powołania rad dzielnicowych podczas dzisiejszej komisji gospodarki miejskiej. Jego zdaniem rady wypełniłyby lukę istniejącą w systemie konsultacji społecznych. - Ludzie w dzielnicach są bliżej swoich dziur w jezdniach i krzywych chodników. Takie rady same mogłyby ustalać priorytety inwestycyjne i być pomocne w zarządzaniu miastem - argumentował. /źródło: www.raciborz.com.pl/

Na początek zaproponował w ramach eksperymentu wprowadzenie pilotażowego programu powołującego radę w dzielnicy, która nie ma swego reprezentanta w radzie miasta. Zaznaczył, iż w zamyśle rada dzielnicy byłaby ciałem wybieralnym, kadencyjnym i społecznym, bez finansowego wsparcia z budżetu miasta.

Czytaj więcej:

Propozycja radnego NaM złożona została podczas dyskusji nad dokumentami: Aktualizacja Kierunków Rozwoju Raciborza jako dokument operacyjny do Strategii Rozwoju Miasta Racibórz na lata 2006 - 2015 oraz Stan realizacji strategii rozwoju miasta Racibórz na lata 2006 - 2015. W Karcie Pola Strategicznego: ZARZĄDZANIE MIASTEM w celach szczegółowych obszaru miasto tworząc dokument źródłowy w 2006 r. zadeklarowało wolę strategicznego rozwijania się m.in. w następujących obszarach: 3. SPOŁECZEŃSTWO SPRZYMIERZEŃCEM WE WŁAŚCIWYM ZARZĄDZANIU MIASTEM: 1. wypracowanie odpowiedniego modelu komunikowania się ze społeczeństwem, 2. informowanie społeczeństwa o podejmowanych inicjatywach, 3. tworzenie możliwości uczestnictwa społeczeństwa w procesach decyzyjnych (Tabela Nr 11. Zarządcze pole strategiczne, s. 35). Propozycja utworzenia Społecznych Rad Dzielnicowych zawarta została także w Strategii Rozwoju Raciborza i Ziemi Raciborskiej RSS Nasze Miasto.

Czytaj także:

Zagłosuj w sondzie na stronie głównej NaM!

(RM)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl