RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

PRASA: ISO 14001 to certyfikat drogi i zbędny!

Radnemu opozycji Dawidowi Wacławczykowi (NaM) nie podoba się, że miasto wydaje 165 tys. zł na ISO 14001. Uważa, że certyfikat nie spełnia swojej roli i nie pomaga miastu w pozyskiwaniu środków. Nie ma też wpływu  na rzeczywiste działania ekologiczne poprawiajace jakość lokalnego środowiska, a jego utrzymywanie wiąże się tylko z mnóstwem papierkowej pracy i sporymi kosztami...  Źródło: www.nowiny.pl 

Więcej: Nauczyciele chronią środowisko, bo za to wpada im kilka stówek

 


komentarze 2

»

 1. Racibórz jest wysoko w rankingu miast Rzeczpospolitej, którym chwalono się w ostatniej kampanii wyborczej, ponieważ certyfikat ISO winduje nas mocno w górę. Gdyby odjąć punkty przyznane nam za certyfikat, który posiadają nieliczny, to Racibórz zleciałby w rankingu w dół na łeb na szyję. Przegrywamy z innymi miastami w pozyskiwaniu środków zewnętrznych więc trzymamy się za wszelką cenę ISO m.in. z powodów wizerunkowych.

  autor: R. — 22 maja 2011 - 21:49

 2. By nie powiedzieć – propagandowych.

  autor: R. — 22 maja 2011 - 22:05

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl