RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Prasa: Boisko ma służyć dzieciom!

Gdy w listopadzie 2009 roku otwierano uroczyście boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, deklarował pan publicznie, że będzie ono ogólnodostępne dla dzieci i młodzieży z całej okolicy - zwrócił się świeżo zaprzysiężony radny do starosty podczas sesji. Jego zdaniem jest to o tyle istotne, że właśnie rozpoczynają się wakacje, a w pobliżu nie ma podobnego miejsca. Tymczasem obiekt jest niewykorzystywany i stoi zamknięty. Rafał Lazar (NaM) poprosił starostę o interwencję, by stan ten uległ zmianie. /źródło: www.raciborz.com.pl/

Czytaj więcej:

(rm)

komentarze 2

»

 1. Kolega radny na dzień dobry wsadził kij w mrowisko. Efektowne wejście ;-)

  autor: RM — 29 czerwca 2011 - 10:47

 2. Jak to jest, że na boiskach dziurawych, ze starymi pordzewiałymi konstrukcjami, połamanymi ławkami młodzież może bez opiekunów i nauczycieli grać swobodnie o każdej porze dnia, a na nowym, wypieszczonym i bezpiecznym boisku trzeba kogoś postawić, by dzieci kopiące piłkę lub rzucające do kosza nie zrobiły sobie krzywdy? To jakiś absurd. Trzymają pod kluczem nowe obiekty zachowując się jak pies ogrodnika. Na boisko SP 13, G1, SP 4, SP 15, stadion PWSZ… można wchodzić na okrągło i nikt się o dzieci nie martwi. Taki sam obiekt jak w ogólniaku jest w G5 i tam jakoś można korzystać, a w I LO wszystko pod kluczem. To barbarzyństwo i głupota, bo dzieciaki z okolicy zamiast kopać piłkę w wakacje, piją piwo w parku jordanowskim, na terenie którego przebywanie jest bardziej niebezpieczne niż na boisku ILO. Tam nikt nie mówi o dyżurach nauczycieli lub pracowników MDK. Małomiasteczkowi politycy! W SP 15 dzieciaki i młodzież od rana do wieczora na bosaka gra w piłkę plażową i nikt nie zamyka obiektu, nie stawia nauczycieli na baczność. A przecież każdy z przechodniów ulicą Słowackiego mógłby rzucić butelkę przez ogrodzenie i nieszczęście gotowe. Tu robi się wielkie halo. A wystarczy zamontować na boisku np. dodatkową kamerę monitoringu szkolnego, by portier widział co się dzieje na tym obiekcie i tyle.

  autor: NaMolny — 29 czerwca 2011 - 10:51

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl