RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Poseł Gowin w Raciborzu – reakcja obserwatora

leszeks

Szanowny Panie Pośle

zdaję sobie sprawę, że piszę do Pańskiego biura, a nie do Pana bezpośrednio, niemniej mam wielką nadzieję, że moje przykre słowa zostaną Panu przekazane. Otóż piszę na gorąco po obejrzeniu relacji internetowej z Pańskiego udziału w konwencji raciborskiej PO. Po pierwsze chciałem sprostować, że drużyna Pana Lenka startuje z innych list (tutaj), on zaś je opuścił, bo parę miesięcy temu czując, że pali mu się grunt pod nogami, postanowił przewieźć się na popularności PO w sondażach ogólnopolskich. Po drugie nie ma sensu nikomu tu dziękować, ta partia się skurczyła przez ostatnie 4 lata w naszym powiecie. Przyciągnęła na małą chwilę ludzi młodych, zdolnych, wykształconych i dynamicznych, niemniej Ci z hukiem i rozmachem opuścili ją 4 lata temu, bowiem zostali perfidnie oszukani i wykorzystani. Ale skoro są zdolni, młodzi, wykształceni i dynamiczni, to stworzyli Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe Nasze Miasto, które jest głównym kandydatem w Raciborzu dla popieranej przez Pana PO. Proszę zajrzeć tutaj: www.nam-raciborz.pl Niejeden raz i to w mało pozytywnym kontekście w naszych felietonach znajdzie Pan nazwiska tych, którzy dziś obłudnie pozowali z Panem do zdjęć. Spektakl to istotnie żenujący, choć już się do niego trochę przyzwyczaiłem. Mimo iż dawno przestałem darzyć PO sympatią (PiS-u też nie dla lubię i dlatego posła Palikota, kiedy był w Raciborzu, pytałem o stworzenie trzeciej siły: artykuł ), to jednak jest w niej kilka postaci, które szanuję. Pan również do nich należał. Niemniej od osoby honorowej i uczciwej, za jaką Pana uważam, należy oczekiwać, że będzie w tak ważkich sprawach i wystąpieniach ostrożna i wcześniej rozezna teren i całą sytuację. Pan zachował się niestety jak partyjny emisariusz, który ślepo popiera, kogo mu karzą Ci z góry... Smutne, bo naprawdę akurat po Panu się tego nie spodziewałem, niemniej to tylko pokazuje jak zwyrodniały jest system partyjny w naszym kraju... Zaś wypowiedziane przez Pana słowa o Prezydencie Lenku jako najlepszym możliwym gospodarzu tego miejsca są potwarzą dla nas mieszkańców. Proszę udać się w krótką podroż śladami obietnic Prezydenta Lenka sprzed 4 lat: porażający filmik na www.lenk.pl otworzy Panu mam nadzieję szerzej oczy na to, w jakiej maskaradzie musiał Pan wziąć dziś udział. Nie czekam na reakcję, nie czekam na przeprosiny, mam tylko nadzieje, że będzie Panu kiedyś wstyd, za to z kim przyszło się Panu dziś zadawać w Raciborzu. Niemniej my raciborzanie serdecznie zapraszamy nadal w nasze progi. Racibórz to więcej niż garstka kandydatów PO.

Z wyrazami szacunku

Leszek Szczasny

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl