RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Polska XXI a eurowybory

flagaeuro

Na konferencji prasowej w Sejmie RP 8 maja br. liderzy RO Polska XXI wypowiedzieli się w sprawie wyborów do europarlamentu.

Prezydium Ruchu Obywatelskiego Polska XXI udzieliło poparcia czterem kandydatom do Parlamentu Europejskiego, reprezentującym różne komitety wyborcze. Poparcie otrzymali: były premier Jerzy Buzek, Jacek Saryusz-Wolski – przewodniczący komisji spraw zagranicznych PE, były marszałek Sejmu Marek Jurek i były wicemarszałek Senatu prof. Ryszard Legutko.

Kazimierz M. Ujazdowski powiedział, że posłowie Jerzy Buzek i Jacek Saryusz-Wolski to osoby mające duże doświadczenie międzynarodowe oraz duże dokonania w zakresie integracji europejskiej. Dzięki ich rozlicznym kontaktom Polska może w Europie zyskać bardzo dużo. Osoby, które rekomendujemy kierują się państwową i narodową racją stanu i nie uczestniczą w jałowym sporze, jaki dotyka polską scenę partyjną.

"Nasze poparcie wychodzi ponad podziały partyjne. Stawiamy na czerech konkretnych ludzi ze względu na ich wybitne przymioty. Jesteśmy przekonani, że będą dobrze reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Były premier, były marszałek Sejmu, były wicemarszałek senatu oraz przewodniczący komisji spraw zagranicznych PE to najlepsi kandydaci, jakich Polacy mogą wybrać." – powiedział Jarosław Sellin Przewodniczący Koła Poselskiego POLSKA XXI.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl