RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Podsumowanie SONDY partnerskiej

Czas na podsumowanie sondy lipcowej. W tym miesiącu zapytywaliśmy naszych gości o ocenę współpracy naszego miasta z miejscowościami partnerskimi. Przypomnijmy, Racibórz ma podpisane umowy z Opawą w Czechach, Kaliningradem w Rosji, Leverkusen i Roth w RFN, Tyśmenicą na Ukrainie, Villeneuve d'Ascq we Francji, Zugló na Węgrzech oraz z rodzimym Kędzierzynem-Koźlem. Ponadto na poziomie samorządowym współpracujemy z Tomaszowem Mazowieckim. Z partnerstw tych – poza wymianami oświatową i kulturalną – niewiele jednak wynika. Realnych korzyści - poza kurtuazyjnymi wizytami i rewizytami samorządowców z miast partnerskich - na przykład dla sektora gospodarczego, niestety nie doświadczamy. Przypuszczalnie z tego powodu nasi badani na pytanie: Czy współpraca Raciborza z miastami partnerskim jest zadowalająca? w dziewięćdziesięciu jeden procentach udzielili odpowiedzi negatywnej. Zaledwie pięć procent uczestników sondy miało biegunowo odmienny pogląd na tę kwestię. Cztery procent nie miało wyraźnie sprecyzowanych poglądów, stąd odpowiedź jakiej udzielili to: „trudno powiedzieć”.

Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z NaMi swoją opinią serdecznie dziękujemy, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnej sondzie. W sierpniu chcielibyśmy poznać Państwa zdanie na temat Street Art'u i rewitalizacji miasta.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl