RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Podsumowanie SONDY szkolnej

W sondzie internetowej na stronie RSS Nasze Miasto zapytaliśmy mieszkańców Raciborza o opinię na temat planów urzędu miasta dotyczących zamknięcia Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sudole. W przeciągu kilku tygodni swoim zdaniem na ten temat zechciały podzielić się z NaMi sto cztery osoby. Na pytanie: Czy władze miasta powinny zamknąć szkołę w Sudole? pięćdziesiąt sześć procent – a więc przeszło połowa naszych gości (59) – odpowiedziała: Tak, ekonomia i demografia uzasadniają taką decyzję. Jednocześnie dziesięć procent sondowanych (11) aprobuje uchwałę rady miasta o zamknięciu placówki w Sudole twierdząc, że szkoła i tak wygasłaby w sposób naturalny.

Z kolei odpowiedź: Nie, czynniki ekonomiczne nie są tu najważniejsze – wybrało siedemnaście procent - 18 osób, które zechciały odpowiedzieć na nasze pytanie. O mądry program naprawczy zamiast likwidację szkoły apelowało szesnastu internautów (15%). Dwie osoby (2%) biorące udział w sondzie nie miały zdania na powyższy temat.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym badaniu. Zapraszamy jednocześnie do udziału w kolejnej sondzie na stronie NaM i udzielenia odpowiedzi na pytanie: Czy w Raciborzu powinny powstać społeczne rady dzielnic?

(RM)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl