RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Podróże kształcą

Chojnice1

Jak to się robi w innych samorządach

Na wielu miastach "wesoła" PRL-owska twórczość budowlana odcisnęła swe piętno. Nie ominęło ono nawet zabytkowych starówek. Powyżej blok w centrum Chojnic - pięknym, czterdziestotysięcznym miasteczku na Kaszubach. Dobre samorządy potrafią jednak poradzić sobie z tym wstydliwym dziedzictwem. Przykład poniżej. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam postsocjalistyczny blok w centrum Chojnic.

Nie będę wspominał, że budżet Chojnic to połowa tego, co mamy w Raciborzu. Chojnice jednak kwitną a przyzna to każdy, kto choć na chwilę zawita w to urokliwe miejsce, którego mieszkańcy od lat korzystają na co dzień z dobrodziejstw ulokowanej tam filii pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nowoczesnych ścieżek rowerowych, parkingów, obwodnicy czy aquaparku.

Do powyższej prezentacji warto dorzucić pomysł na ciekawe zagospodarowanie ronda we Wrocławiu czy makietę galerii handlowej, która wcale nie musi zeszpecić centrum kilkusetletniego miasteczka. Jak widać, chcieć - to móc.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl