RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Pod mostem

niebezpieczna  ścieżka

Pięknie udało się serpentyną poprowadzić ścieżkę rowerową pod mostem kolejowym na kanale Ulga. Niestety, budując na wałach kolejne odcinki drogi dla rowerzystów nie udało się już powtórzyć tego rozwiązania. O przyczynę zaniechania dopytywał na sesji rady miasta Robert Myśliwy. Dziś ścieżka dla cyklistów biorąca swój początek w Parku Zamkowym, po ominięciu kilkukilometrowym łukiem wyrobisk pożwirowych, dociera do ruchliwej ulicy Rudzkiej, którą w newralgicznym punkcie przecina. To niebezpieczne miejsce nie tylko dla właścicieli jednośladów. Analogiczne rozwiązanie i podobną trudność napotkać można na moście przy Auchan.

W imieniu prezydenta miasta odpowiedzi udzieliła pani naczelnik. Okazuje się, że działki znajdujące się pod mostami należą do prywatnych właścicieli, którzy albo nie wykazali chęci współpracy z miastem w tym zakresie albo w ogóle nie udało się ich zidentyfikować. Poza tym, jak dowiedzieliśmy się, istnieje permanentne zagrożenie podtopienia ścieżki przez wylewającą Odrę. Serpentyna pod mostem, o której wspomniał radny, jest poprowadzona znacznie wyżej ponad lustro wody w rzece.

Zobacz także:

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl