RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

PJN chce współpracy z NaMi

migalski

Pod koniec grudnia ubiegłego roku pełnomocnik wojewódzki stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza - dr Marek Migalski złożył NaM propozycję współpracy. Europoseł dostrzegł nową jakość w lokalnej polityce samorządowej związanej z aktywnością RSS Nasze Miasto. Zarząd NaM po konsultacjach w gronie członków stowarzyszenia pozytywnie odpowiedział na prośbę Marka Migalskiego o pomoc w tworzeniu lokalnych struktur PJN. Koordynatorem tego przedsięwzięcia i pełnomocnikiem ugrupowania Joanny Kluzik - Rostkowskiej w powiecie raciborskim został prezes NaM - Robert Myśliwy.

PJN na poziomie parlamentarnym, podobnie jak NaM na poziomie samorządowym stara się nadawać nowy ton naszemu życiu publicznemu.  Czas zakończyć wojnę polsko - polską rozpętaną przez Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. Pora skierować życie polityczne w Polsce na właściwe tory. Od jakiegoś czasu polityka przestała być przestrzenią, w której konkurują ze sobą pewne systemy wartości, wizje rozwoju kraju; przestała być obszarem, w którym ugrupowania polityczne rywalizują na programy wyborcze a debata publiczna ma charakter merytoryczny. Dziś polityka to niestety umiejętność zarządzania negatywnymi emocjami. Mam wrażenie, że od dłuższego czasu polskie społeczeństwo dzieli się na tych co głosują na PO bo nie akceptują PiS oraz na tych którzy nie ufają PO więc głosują na PiS. Wszystkie spory toczą się na tej linii podziału.  Narzucona nam dychotomia jest nieuczciwa wobec wyborców. Nasze potrzeby są bardzie zróżnicowane, dlatego uważam że w polskim życiu publicznym jest miejsce dla PJN, stąd decyzja moja i zielone światło ze strony zarządu RSS Nasze Miasto, by pomóc Markowi Migalskiemu - mówi Robert Myśliwy.

Według lidera NaM dzięki utworzeniu w Sejmie klubu parlamentarnego PJN życie polityczne w Polsce stało się nieco ciekawsze. Wojna między PO i PiS sprawiła, że dotychczasowa polityka była nudna i przewidywalna. PJN jest dziś języczkiem uwagi mediów i konkurujących ze sobą największych partii politycznych. Być może nadszedł czas by powstała w naszym kraju nowa, trzecia siła polityczna środka. Czy jest na to przyzwolenie społeczeństwa pokażą tegoroczne wybory parlamentarne. W opinii Myśliwego w Polsce potrzebna jest nowoczesna, rozumiejąca wyzwania współczesności nowa partia konserwatywna. Jej "tradycjonalizm" powinien dotyczyć kwestii społeczno - obyczajowych, natomiast "nowoczesność" wyrażać się w umiarkowanie liberalnym podejściu do sfery działalności gospodarczej obywateli i państwa. PJN tworzą młodzi, dynamiczni politycy o pogodnych twarzach i dużej wiedzy na temat funkcjonowania współczesnej polityki. Znają prawidła rządzące rynkiem mediów, są dobrymi PR-owcami, dlatego jest szansa, że PJN nie podzieli losu np. Polski XXI.

Z punktu widzenia RSS Nasze Miasto byłoby korzystnie, gdyby także w Raciborzu udało się zakorzenić nową markę. Nowe ugrupowanie polityczne mogłoby za cztery lata stać się potencjalnym partnerem NaM w wyborach samorządowych. To z pewnością ułatwiłoby tworzenie większości niezbędnej do skutecznego rządzenia miastem i powiatem. Od PJN i dr Marka Migalskiego oczekujemy większego zaangażowania w sprawy Raciborszczyzny. Liczymy między innymi na złożenie  interpelacji w Parlamencie Europejskim oraz lobbing na rzecz kanału Dunaj - Odra - Łaba. Chcemy by pani Joanna Kluzik - Rostkowska w najbliższym kwartale przyjęła zaproszenie do Raciborza i wygłosiła prelekcję w ramach Akademii Społeczno - Gospodarczej a w jesiennych wyborach parlamentarnych przedstawiciel naszego powiatu znalazł się na czołowym miejscu listy wyborczej PJN w okręgu rybnickim.

komentarzy 6

»

 1. PJN to nie Polska XXI. Po odejściu Dutkiewicza było wiadomo, że nic z tego nie będzie. W PJN jest wielu młodych znanych osobowości m.in.: Kluzik-Rostkowska, Jakubiak, Poncyliusz, Kowal, Kamiński, Bielan, Migalski – w PiSie naprawdę musiało stać się coś niedobrego skoro takie osoby opuściły szeregi tej partii. Mam nadzieję, że im się uda.

  autor: POPiS niespełniony — 22 stycznia 2011 - 17:44

 2. Oglądałem debatę nt. katastrofy smoleńskiej w sejmie. PiS właśnie popełnił polityczne samobójstwo. To koniec wielkiej partii Jarosława Kaczyńskiego. Wkrótce PiS stanie się ugrupowaniem na na stałym ale niewielkim poziomie w granicach 5- – 60 mandatów. Zresztą PO w nadchodzących wyborach też straci. PJN niewiele pokazał jak dotąd więc na dziś moim zdaniem do jesieni mocno w górę pójdzie jednak SLD. Taki będzie finał wojny polsko – polskiej.

  autor: Mini — 23 stycznia 2011 - 19:13

 3. Odpowiedź do POPIS niespełniony.

  Kluzik-Rostkowska prowadziła akcję wyborczą GENSEKA PiS-u. Więc musiała zgadzać się z tezami Kaczyńskiego. I właśnie to dyskwalifikuje tę osobę jako polityka. No chyba że ktoś uwielbia politykę cmentarno-historyczną. O Jakubiak nie wspomnę – mam wrażenie, że gdyby GENSEk kiwnął paluszkiem to ona, cała w skowronkach, „przyfrunęłaby” do PiS-u z powrotem i z płaczem tłumaczyłaby nam wszystkim, że GENSEK miał tylko taką chwilową niedyspozycję.Duet Kamiński-Bielan: jak już wspomniałem ta „dwójca” jest gwarantem niewybrednych ataków na wszystkich, którzy nie zgadzają się z ich poglądami.
  Typowe „młode wilki” nie oglądające się na konsekwencje swoich działań. A po wyrzuceniu z „budy” (PiS-u) rozpaczliwie szukające nowego stada. Migalski – jego gra jest bardzo przejrzysta: znalazł się w PiS-ie bo na Śląsku ta partia nie miała kandydata (wykształconego) do Parlamentu Europejskiego. Wywalony z PiS-u za postawienie się GENSEKOWI (źle wyczuł moment – „ziobryści” nie mieli wtedy szans na przejęcie PiS-u) – szuka teraz możliwości dla dalszego funkcjonowania. No i niestety znalazł – RSS NaM. Muszę przyznać-cwana ale bardzo prosta zagrywka.
  Polityków traktuję z wielką nieufnością – są to ludzie zakłamani. Wszystko, co tylko miało jakikolwiek związek z PiS-em jest dla mnie obrzydliwe.
  I tyle.

  autor: tubylec — 25 stycznia 2011 - 12:49

 4. Polska to ojczyzna robotów. Maszerujących robotów! 10 kwietnia ruszamy marszem gwiaździstym na wawel!

  autor: Gabi — 25 stycznia 2011 - 12:59

 5. A może PJN zaprosił wah, bo ławka kadrowa była bardzo wąska i brali już co i kto popadnie. Ja już bym na waszym miejscu delikatnie się z PJNem nie afiszował. A Myśliwy to sobie z Kluzikową pogada, oj pogada – jak przyjdzie na spotkanie wyborcze do PO.

  autor: pomidorowa jest najlepsza — 11 czerwca 2011 - 17:34

 6. http://www.tvn24.pl/0,1706679,0,1,joanna-kluzik_rostkowska-juz-nie-w-pjn-kiedy-w-po,wiadomosc.html

  autor: antek — 13 czerwca 2011 - 12:04

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl