RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Piesza Pielgrzymka Opolska w serwisie e-Pielgrzymka.pl 2010

maryja

W dniach 15-17 sierpnia wyrusza na szlak 34. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę, w skład której, oprócz grup opolskich wchodzą "strumienie" z Kędzierzyna Koźla, Kluczborka, Nysy i Raciborza. Wędrówkę pątników można śledzić na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek Opoki i Plusa. Każdy pielgrzym może też zostać reporterem i tworzyć multimedialną relację "na żywo" z pątniczego szlaku! Wysłanie nawet 1 MMS-a lub SMS-a na numer 661 004 224 może zaś przynieść niespodziankę w postaci wyjazdu do Ziemi Świętej! Zapraszamy na stronę: e-Pielgrzymka.pl
e-Pielgrzymka.pl to społecznościowy serwis katolickiego portalu Opoka. Zawiera Wirtualną Mapę Pielgrzymek, na której w czasie rzeczywistym można obserwować marsz pątników ku Jasnej Górze. - Mapa jest znakomitą informacją dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się konkretna pielgrzymka, a także pomocą dla mediów, kierowców i wszelkich służb zaopatrujących pielgrzymki w żywność i napoje - mówi Krzysztof Piądłowski, z portalu Opoka.

Jedną z pielgrzymek uczestniczących w projekcie jest 34. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Pielgrzymi z Opolszczyzny, w liczbie kilku tysięcy, tradycyjnie wyruszają w kilku strumieniach. Jako pierwsza, w niedzielę 15 sierpnia rozpoczęła pielgrzymowanie Nysa. W poniedziałek, 16 sierpnia dołączyły: Opole, Głubczyce i Racibórz, we wtorek, 17 sierpnia - Kluczbork. W tym roku pątnikom towarzyszy hasło "Miłość niejedno ma imię -- zawsze wzywa do świadectwa". Cała pielgrzymka dotrze do celu w sobotę, 21 sierpnia.

Pielgrzymka opolska jest jedną z 48, które można śledzić w tym roku na Wirtualnej Mapie. *W czasie wędrówki pątnicy mogą wysyłać MMS-ami zdjęcia zrobione telefonami komórkowymi do specjalnej galerii, powstającej w trakcie pielgrzymki. MMS-y należy wysyłać na numer 661 004 224, dodając w temacie kod przypisany konkretnym pielgrzymkom: dla pielgrzymki opolskiej jest to P14. Pod ten numer można też wysyłać SMS-y oraz pliki dźwiękowe, aby w ten sposób relacjonować "na żywo" przebieg pielgrzymki. - Udostępniliśmy pielgrzymom technologię, która upodabnia e-Pielgrzymkę do serwisów mikro-blogowych, takich jak bijący rekordy popularności w USA "Twitter", czy też polski BLIP - wskazuje Krzysztof Piądłowski, i dodaje: Teraz każdy pielgrzym może stać się multimedialnym reporterem.

Na e-Pielgrzymów i pielgrzymkowych reporterów czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich podwójne zaproszenie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (tym razem już nie pieszą) ufundowane przez Katolickie Biuro Pielgrzymkowe, kolekcja Dzieła Zebrane Jana Pawła II, *a także monety kolekcjonerskie od NBP i książki od wydawców katolickich. Losowanie nagród co tydzień!

Serwis pielgrzymkowy Opoki i sieci komórkowej Plus to również e-Lista Pielgrzymów, na którą mogą zapisywać się wszyscy pielgrzymi, sympatycy pielgrzymek i "pielgrzymi duchowi" oraz Informator Pielgrzymkowy - kompendium wiedzy o pielgrzymkach.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl